Zatańczmy to jeszcze raz

X Przegląd Tańców Dziecięcych przebiegał pod hasłem „Zatańczmy to jeszcze raz – the best of…”. Mali konferansjerzy wierszem przypomnieli publiczności poprzednie edycje. Na scenie wystąpiły dzieci ze starogardzkich przedszkoli oraz uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez Starogardzkie Centrum Kultury.

– Na Przeglądzie Tańców Dziecięcych spotykamy się już po raz dziesiąty. Zawsze jest to świetna zabawa. Dzieci dają z siebie wszystko, podobnie jak przygotowujące je do występów nauczycielki. To naprawdę ogrom pracy. Nikt chyba jednak tego nie czuje, bo taniec dla każdego jest przyjemnością – publiczność powitała Jolanta Olejnik, dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 10 Słoneczna Kraina.

Zanim scena Kina „Sokół” roztańczyła się na dobre, pojawił się na niej Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. Tradycją stało się już bowiem, że podczas Przeglądu Tańców Dziecięcych, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, zaproszeni goście czytają uczestnikom zabawy. Prezydent Miasta wybrał trzy pouczające bajki. Każda miała morał, który dla zasłuchanych dzieci od razu był jasny.

Po chwili wyciszenia i refleksji podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Maluszek” zaprezentowali „Taniec rekinów”. W przygotowaniach do występu pomagały im Ewelina Szczygielska oraz Wanesa Prinz. Następnie publiczność gromkimi brawami oklaskiwała „Taniec hiszpański” w wykonaniu dzieci z MPP Nr 10, przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Miszewskiej i Anny Klawitter. Entuzjazm wzbudził też układ choreograficzny do piosenki „Summer night”, znanej z musicalu „Grease”. Do tego utworu dynamicznie zatańczyli podopieczni MPP Nr 6. Kroki ćwiczyli z pomocą Wiolety Stosik, Anety Rivera-Gil oraz Magdaleny Droń. Dzieci z MPP Nr 8, pod kierunkiem Lucyny Gadomskiej i Małgorzaty Lekan, przygotowały „Przedwiośnie”, a maluchy z MPP Nr 4 „Taniec kwiatów”. Pomagały im Alina Kurzyńska oraz Kamila Małachowska. Przedszkolaki z MPP Nr 5, przygotowane przez Katarzyną Jasińską oraz Anną Truszkowską, zaprezentowały rock’n’rolla. Milusińscy z MPP Nr 3 pod czujnym okiem Beaty Tomajer przygotowały zumbę, a dzieci z MPP Nr 2 pod kierunkiem Dominiki Kulas, Pauliny Szachty oraz Marty Orlikowskiej zumbę w wydaniu bollywoodzkim.

W przerwach między występami przedszkolaków publiczność, która salę kina wypełniła po brzegi miała okazję obejrzeć pokaz baletnic prowadzonych w SCK przez Janinę Czyszak, a także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu członków Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, nad którymi pieczę trzyma Janusz Lewnadowski. Widzowie nie tylko oglądali taneczne show. Sami także zatańczyli. Kroków uczyły ich małe kaczuszki prosto ze Słonecznej Krainy. One same choreografii nauczyły się od Anny Sywuli.

X Przegląd Tańców Dziecięcych „Zatańczmy to jeszcze raz – the best of…” odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Fot. Małgorzata Rogala