Zaproszenie. XXIV Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki

18 i 19 listopada w kinie Sokół odbędzie się XXIV Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki. Gwiazdą tegorocznego spotkania miłośników poezji śpiewanej będzie znany aktor i pieśniarz Piotr Machalica.

Na dwudniowe spotkanie z poezją śpiewaną zaprasza Starogardzkie Centrum Kultury. Noc Bardów ma długą i bogatą historię. W tym roku już po raz 24 spotkają się na jednej scenie uznani w środowisku lokalnym, a także na arenie krajowej twórcy własnych muzycznych interpretacji wartościowych tekstów poetyckich. Inicjatorem imprezy był znany w środowisku artystów bard – Ryszard Rebelka. Ten wyjątkowy człowiek wpisał się w historię starogardzkiej kultury zarówno jako malarz zafascynowany pejzażem Starogardu i okolic, jak i poeta, kompozytor oraz pieśniarz – wychowawca wielu młodych artystów.

18 listopada w kinie Sokół usłyszymy zaproszonych przez SCK muzyków i wokalistów, którzy zaprezentują swój dorobek artystyczny. Występy oceni publiczność. Wyróżnione osoby wystąpią następnego dnia tj. 19 listopada na koncercie galowym, którego gwiazdą w tym roku będzie popularny i ceniony aktor teatralny oraz filmowy Piotr Machalica.

Mówi się o nim „lew sceniczny”. Aktor znany jest szerokiej publiczności nie tylko ze swych wybitnych ról, ale także jako wokalista wykonujący piosenkę poetycką. „Piaskownica” to tytuł najnowszej płyty artysty, na której Machalica swoim porywającym głosem udowadnia, że poezja śpiewana ma się wciąż doskonale. Wszystkie teksty napisał specjalnie dla artysty Jan Wołek – znakomity poeta i satyryk. Na płycie znajdują się kompozycje Jerzego Satanowskiego, Janusza Grzywacza, Janusza Strobla, Wojciecha Borkowskiego, Michała Walczaka, Krzysztofa Niedźwieckiego.

Wzorem ubiegłego roku, wszystkie prezentacje pierwszego dnia zostaną zarejestrowane i zapisane na kolejnej pamiątkowej płycie CD.

Program imprezy:

18 listopada 2016 r. (piątek), godz. 18:00 – występy zaproszonych gości, wykonawców poprzednich edycji – bilety 10 zł.
19 listopada 2016 r. (sobota), godz. 18:00 – koncert laureatów i recital Piotra Machalicy z zespołem – bilety 40 zł.

Bilety do nabycia w recepcji SCK i kasie kina „Sokół”.

Serdecznie zapraszamy !

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl