Zaproszenie. 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości w Starogardzie Gdańskim

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski zapraszają wszystkich starogardzian na uroczystości upamiętniające 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii, nasz kraj odzyskał wolność.

Program uroczystości:

Godz. 9:20 – zbiórka delegacji wraz z pocztami sztandarowymi przed Pomnikiem Niepodległości przy ul. Paderewskiego
Godz. 9:30 – okolicznościowe wystąpienie i złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem
Godz. 10:00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Mateusza

Imprezy towarzyszące:

Wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców do Kościoła pw. św. Katarzyny na widowisko poetycko-muzyczne pt. „Czym Ojczyzna jest?” w wykonaniu Teatru Kuźnia Bracka.

Oprócz części religijno-patriotycznej w godz. 9:00 – 16:00, jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Miejskiej Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego przy ul. Hallera 19a odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy i Jednostek Budżetowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim do udziału zaprasza 12-osobowe reprezentacje. To już 10. edycja turnieju, podczas którego czcimy na sportowo największe święto dla każdego Polaka – Święto Niepodległości. Organizator zapewnia puchary dla zespołów i nagrody indywidualne, ponadto obiekt z zapleczem sanitarnym i obsługę sędziowską.

Koszt udziału zespołu w rozgrywkach wynosi 200 zł i może być płatne na konto OSiR: Bank Spółdzielczy Starogard Gd. Nr 95 8340 0001 2002 3010 6817 0001 z dopiskiem ” turniej piłki nożnej „, lub w kasie OSiR (pon.-pt. w godz. 8:00 – 15:00).

Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej lub drogą elektroniczną na adres: imprezy@osir.com.pl
do dnia 6.11.2017 (tel.: 533 236 148 – sekretariat, 606 349 753 – Aleksandra Romańska)

Do udziału w turnieju zaproszono: Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta ze Strażą Miejską, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Komendę Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych STARKOM, Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne STAR-WIK, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., PHU „Ola” Kaliska, Miejski Zakład Komunikacji, Zakład Utylizacji i Odpadów Stary Las sp. z o.o. Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gdańskim, PSB Mrówka Starogard Gdański, Przedsiębiorstwo PressMann, Przedsiębiorstwo Lakmet, Drukarnię BB&S-ka, Hurtownię Kraft&Dele.

W załączeniu lista zgłoszeniowa. System rozgrywek zostanie dopasowany do ilości zgłoszonych zespołów, a obowiązywać będą przepisy halowej piłki nożnej.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl