Zaproszenie. 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości w Starogardzie Gdańskim

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak  zaprasza wszystkich starogardzian na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości – w piątek 11 listopada. To jedno z najważniejszych uroczystości państwowych w Polsce. W tym roku obchodzić będziemy 98.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii.

Program uroczystości:

Godz. 9.30 – złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przy ul. Paderewskiego
Godz. 10.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Mateusza

Imprezy towarzyszące:

Oprócz części religijno-patriotycznej w godz. 9.00 – 17.00, jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Miejskiej Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy. Do Turnieju zaproszone zostały drużyny m.in z :  Urzędu Gminy i Urzędu Miasta ze Strażą Miejską, Starostwa Powiatowego , PUK ” STARKOM-u”, Komendy Powiatowej Policji, Przedsiębiorstwa Wodno- Kanalizacyjnego „STAR-WIK”, Zakładów Farmaceutycznych „POLPHARMA” S.A., PHU „Ola” Kaliska, Sputnika, Miejskiego Zakładu Komunikacji, Zakładu Utylizacji i Odpadów Stary Las sp. z o.o., Przedsiębiorstwa PressMann i innych.
Mile widziani kibice. Natomiast wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców do Kościoła pw. św. Katarzyny na widowisko poetycko-muzyczne pt. „Zawołać po imieniu” w wykonaniu Teatru Kuźnia Bracka.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl