Zapraszamy do uczczenia 97.rocznicy powrotu Starogardu do Macierzy

29 stycznia br. w Starogardzie Gdańskim odbędą się uroczystości upamiętniające 97.rocznicę powrotu miasta do Macierzy. Przyłączenie Starogardu do ziem polskich było jednym z wielu wydarzeń wielkiego procesu powrotu Pomorza Gdańskiego do Polski, które rozpoczęło się latem 1919 roku.

W niedzielę 29 stycznia o godz. 9:20 uczestnicy uroczystości i poczty sztandarowe zbierają się przy Pomniku Niepodległości – ul. Paderewskiego. O godz. 9.30 odbędą się tam okolicznościowe wystąpienie oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem. Zaraz po uroczystości przy pomniku uczestnicy przemaszerują do Kościoła pw. św. Mateusza, gdzie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców .

Na obchody zapraszają: Jarosław Czyżewski – przewodniczący Rady Miasta Starogard Gd, Janusz Stankowiak – prezydent miasta oraz Mirosław Kalkowski – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej.

Tego dnia tradycyjnie w kinie „Sokół” odbędzie się również wręczenie „Wierzyczanek” nagród prezydenta miasta za osiągnięcia w roku 2016 w dziedzinie: kultury, gospodarki, inicjatyw społecznych. Początek uroczystości o godz. 17.00.