Zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

4 października o godz. 17:00 Miejska Biblioteka w Starogardzie zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem – współautorem książki „Podróże do granic” . Tę opowieść o podróżach, przyjaźni i zmaganiach ze śmiertelną chorobą napisał wspólnie ze swoim synem Joachimem Czerniakiem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00.

„Podróże do granic” – to historia o prawdziwym życiu. To przekaz, który otwiera oczy i porusza serca. Bawi i wzrusza. To trzy opowieści, które dzieją się nadal, i które z trudem upakowaliśmy do jednej okładki – mówi starszy autor książki.

Książka Roberta i Joachima Czerniaków składa się z trzech części: „Tam, gdzie się nosi duże kapelusze”, „Właśnie zwyciężam ze swoim rakiem” i „Jak próbowałem dogonić kangury
Akcja części pierwszej rozpoczyna się w czerwcu 2008 roku w Boliwii, w miejscu, w którym gdzie Robert (ojciec) kończy swoją półroczną podróż po Ameryce Południowej. Pod wpływem maila, jaki dostał od pełnoletniego już syna, postanawia wrócić na kilka miesięcy do Polski, by w następną podróż wyruszyć już razem z nim. Wspólnie z Joachimem w trzy miesiące przemierzają 12 krajów Ameryki Łacińskiej. Wracają z tej podróży już nie tylko jako ojciec i syn – ale jako sprawdzeni Przyjaciele.

W części drugiej opisują dramatyczną walkę 19-latka z chorobą nowotworową, która wywołuje u niego porażenie rdzenia kręgowego.

Cześć trzecia to opowieść o rowerowej wyprawie przez Australię – 10 000 kilometrów.

W swoich epilogach Joachim w telegraficznym skrócie opowiada o wydarzeniach od czasu powrotu z Australii do dzisiaj, natomiast Roberta opisuje pewne wydarzenie z 2015 roku, które w klamrowy sposób łączy wszystkie opisane w książce perypetie.

Spotkanie odbędzie się 4 października 2018 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej na drugim piętrze w budynku Biblioteki Głównej przy ulicy Paderewskiego 1.   

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl