Zapraszamy na „Scenę Letnią SCK”

Projekt pn. „Opera na wynos” i wieczór z Stand Up będą zaprezentowane na Scenie Letniej SCK w niedzielę 17 lipca w Parku Nowe Oblicze. Podczas występów prowadzona jest kampania informacyjno – profilaktyczna dotycząca uzależnień behawioralnych tj. uzależnień od urządzeń ekranowych pod hasłem „Wyjdź poza ekran swojego telefonu!”.

Godz. 19:00 – Opera na Wynos – Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, a liczne anegdoty i ciekawostki związane z królową sztuk muzycznych opowie Maciej Michałkowski.
W programie słynne pieśni nepolitańskie, oraz najpiękniejsze arie i duety operowe.
Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować mieszkańcom Powiatu Słupskiego ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami i duetami operowymi. W programie wydarzeń znalazły się pieśni nepolitańskie, takie jak m. in.: „Santa Lucia”, „Mamma”, „Torna e Sorriento”, „O Sole Mio”, „La spangola”, „Funiculi, funicula”, a także arie i duety z oper: „La traviata”, „Gianni Schicchi”, „Cyganeria”, „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto” i wiele innych.
Wcześniej o godz. 17:00 zapowiedź koncertu w Parku Miejskim w Starogardzie Gdańskim.

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański.


Godz. 20:00 – występ komediowy Bartosza Zalewskiego oraz Damiana Skóry.

BARTOSZ ZALEWSKI urodzony we Wrocławiu komik, zamieszkały tam do czasu kiedy już tam nie mieszkał, założył Wrocławski Stand-up, wstąpił do Stand-up Polska, występował w telewizji, był, jadł,pił, sapał, używał czasowników. Ma za sobą pięć programów solowych, trzy do obejrzenia publicznie, resztę przysypał czas. Sam umieszcza się w pierwszej 20 polskich komików, oczywiście na pierwszym miejscu, bo na co komu skromność.

DAMIAN SKÓRA to osoba rzutka, krzepka, ochocza oraz łysa, trochę nerwus. Posiada balkon, ale kiedyś chciałby psa. Ma na koncie kilka wygranych konkursów komediowych, występów telewizyjnych oraz materiałów umieszczonych na youtube i płatnych platformach. Jego ostatni program „Ma Pan rację, przepraszam” cieszy się bardzo dobrymi recenzjami i jest dostępny pod tym adresem: https://youtu.be/o7UmATVvClk – oszczędnie gospodaruje tam wulgaryzmami, aby ustąpić miejsce większej ilości absurdu i obserwacjom wychodzącym poza kanon „co te kobitki mają w tych torebkach”. W nowym, nieco bardziej bezpośrednim w swoim przekazie materiale „Wspomnisz moje słowa” szczere wyznania mieszają się z abstrakcją. Damian wyciąga kolejne elementy rzeczywistości i pojedynkuje się z nimi na stojąco, czasem w parterze. Czasem jest to przeciwnik godny, a czasem niskiej reputacji tematyka około cielesna (protezy również uwzględniane). Niemniej, są to rzeczy przydatne do śmiania. Zapraszamy również osoby, które chcą się złapać za guzik widząc Damiana i zapewnić sobie szczęście. Znajomym będziecie mogli wmawiać, że macie zdjęcie z Arturem Szpilką / Grubsonem / Parisem Platynovem (niepotrzebne skreślić) i wszyscy wyjdą zadowoleni.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury

Partner: Starogard Gdański

Sponsorzy:

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary las” sp. z o. o.
Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych „STARKOM” sp. z o.o.
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim
Broker
Restauracja Witches

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl