Zapraszamy na Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk

Już w najbliższy piątek w Starogardzie Gdańskim zagości „Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk”. W godzinach od 12 do 16 Magdalena Szpiner porozmawia z zaproszonymi gośćmi o ciekawych miejscach i atrakcjach naszego miasta oraz o tym, jak bardzo zmienił się Starogard na przestrzeni ostatnich czterech lat. Rozmowom towarzyszyć będzie wakacyjna muza i dobra zabawa.

Reporterzy Radia Gdańsk w te wakacje przemierzają najatrakcyjniejsze gminy i miasta Pomorza. Poznają ich kulturę, tradycje i zabytki, rozmawiają z ciekawymi ludźmi, zbierają zabawne historie, a słowa miksują z największymi muzycznymi przebojami i serwują w audycji Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk, w dni powszednie, w godzinach 12:00-16:00.

Ostatnim przystankiem tej dwumiesięcznej podróży będzie Starogard Gdański – miasto Kazimierza Deyny, położone w malowniczej dolinie rzeki Wierzyca. Swoje mobilne studio 28 sierpnia Radio Gdańsk rozłoży na Rynku w pobliżu fontann, które na ten czas zostaną wyłączone, aby audycji płynącej prosto z serca  Kociewia nie zagłuszył szum pieniącej się wody. Przechodnie będą mieli okazję podpatrzeć, jak realizuje się radiową audycję na żywo, zajrzeć za kulisy i zdobyć radiowy upominek. Natomiast wszystkich innych, którzy będą na ten czas uziemieni w pracy, domach lub autach, zapraszamy do wysłuchania ciekawych opowieści o tym, dlaczego warto odwiedzić Starogard Gdański, co wato tu zobaczyć i jakich atrakcji spróbować.

Opowiedzą o tym goście zaproszeni do Studia przez redaktorkę prowadzącą Magdę Szpiner. Zaraz po 12 słuchaczy przywita Janusz Stankowiak, prezydent miasta Starogard Gdański i opowie o tym, co się zmieniło w Starogardzie Gdańskim przez ostatnie 4 lata, gdzie warto pójść na niedzielny spacer i dlaczego akurat do Parku Miejskiego oraz dokąd najlepiej wybrać się na rowery. Po godzinie 13 – Magdalena Wałaszewska – doktor archeologii i kustosz Muzeum Ziemi Kociewskiej opowie kilka ciekawych legend związanych ze starogardzkimi zabytkami, przybliży historię miasta i jego niedawne odkrycia.  O tym, że Starogard to również dobre miejsce, by aktywnie spędzać wolny czas, opowie Jacek Barszcz organizator spływów kajakowych rzekami Pomorza: Wierzycą, Wdą, Brdą, Słupią, Łupawą, Radunią i Wisłą, podróżnik i fotograf.  Dowiemy się, czy lepiej wybrać się na wodną przejażdżkę w pojedynkę, czy we dwójkę, czy może raźniej w grupie, jakie trasy wybierać i dlaczego. Z kolei o rowerowych szaleństwach po szlakach i ścieżkach miejskich w kontekście starania się miasta o tytuł Rowerowej Stolicy Polski opowie Magdalena Nowak z Wydziału Informacji Społecznej. Ostatnim gościem Muzycznego Lata z Radiem Gdańsk w Starogardzie Gdańskim będzie Maciej Kalinowski – wiceprezydent ds. społecznych. Wakacje pomału się kończą, dzieci i młodzież za kilka dni rozpoczną kolejny rok szkolny, zatem Magda Szpiner zapyta gościa o to, jak będzie wyglądać powrót do szkół w dobie nieustępującej pandemii koronawiriusa.

Słyszymy się więc w piątek 28 sierpnia od godzinie 12:00 w Radiu Gdańsk, które tak zaprasza na swoją antenę: „Usiądź wygodnie, zapnij pasy, ruszamy z Radiem Gdańsk! W każdy wakacyjny piątek między 12.00 a 16.00 zabierzemy was do takich miejsc na Pomorzu, które koniecznie trzeba odwiedzić. Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego – miasta Kazimierza Deyny, położonego w malowniczej dolinie rzeki Wierzyca. Poznaj jej uroki. Zajrzyj do średniowiecznej studni na Rynku. Zrób sobie fotkę z tajemniczą Wierzyczanką w parku. Po prostu wpadnij i poznaj nasze możliwości! Stolica Kociewia jedyna i niepowtarzalna!”