Zapraszamy do udziału w konkursie

Rok 2021 to Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji Prezydent Miasta Starogard Gdański oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej, zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-literackim.

Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia – darem dla Kościoła i Ojczyzny. Życie, wiara, działalność, postawa i świadectwo kard. Stefana Wyszyńskiego.

Uczestnicy konkursu mogą zaprezentować się w trzech formach:
-prace plastyczne,
-prace literackie,
-prace multimedialne.
Na uczestników czekają specjalne dyplomy, dla wyróżnionych nagrody a inicjatorzy i organizatorzy (z największą ilością prac) otrzymają pamiątkowe medale.

Prace wykonywać można w terminie do 15 września 2021 r. Należy opisać ją danymi uczestnika (imię, nazwisko, wiek, adres, szkoła-parafia-dom kultury etc), danymi opiekuna (imię, nazwisko księdza-katechety-nauczyciela-opiekuna) oraz dołączyć oświadczenie wyrażające zgodę na przetwarzanie danych osobowych (w przypadku ucznia niepełnoletniego oświadczenie takie składa jego rodzic/opiekun prawny).

Prace plastyczne w dowolnej technice i formacie do A3 prosimy przesyłać na adres: Muzeum Ziemi Kociewskiej, Boczna 2, 83-200 Starogard Gdański.
Prace multimedialne w wersji elektronicznej mogą być nagrane zarówno kamerą, jak i telefonem komórkowym i powinny zostać zapisane w jednym z dostępnych formatów video (preferowane avi, mov, PoverPoint). Rozmiar pliku video nie powinien przekraczać 150 MB.
Prace literackie w wersji elektronicznej powinny być zapisane w pliku pdf, do 5 stron zapisanych czcionką 12 Times New Roman. Prosimy o przesłanie ich na adres muzeum-starogard@wp.pl

O wpływie decydować będzie data stempla pocztowego lub data wysłania maila. Rozstrzygnięcie konkursu i przekazanie nagród odbędzie się w październiku w formie uwzględniającej aktualne warunki pandemiczne. Prace oceniane będą przez specjalnie powołane Jury, składające się z wysokiej klasy artystów, literatów.
Regulamin

Patronat na konkursem na ziemi starogardzkiej objęli:
– J.E.Ryszard Kasyna – Biskup Pelpliński
– Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogard Gdański
– Kazimierz Chyła – Starosta Starogardzki
Honorowy Patronat:
– JE dr hab.Wiesław Śmigiel Biskup Toruński, Przewodniczący ds. Rodziny KEP
– Jarosław Sellin Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl