Zaśpiewali dla małej Laury

Przegląd piosenki wiosennej dla przedszkoli, konkursy, licytacje, zabawy, strefa animacji i wyjątkowi goście to wszystko czekało na uczestników pikniku charytatywnego „Śpiewajmy dla Laury”. 18 maja w Parku Nowe Oblicze spotkali się wszyscy, którzy chcieli pomóc dziewczynce wrócić do zdrowia.

U 4 letniej Laury w grudniu zdiagnozowano białaczkę i potrzebne są fundusze na jej leczenie. Akcję zainicjowali dyrektor Integracyjno-Językowego Przedszkola Montessori House wraz z pracownikami do którego uczęszcza dziewczynka. Organizatorzy poruszeni historią chorej Laury włożyli wiele wysiłku w przygotowanie akcji. Licznie wsparli ją lokalni przedsiębiorcy i prywatne osoby, które wystawiały na aukcjach swoje usługi oraz przedmioty. Duch wolontariatu, empatia i hojność osób, które przyszły w sobotnie popołudnie do Parku Nowe Oblicze przyczyniły się do zebrania ponad 35.000 złotych.

Występy artystyczne małych starogardzian, którzy śpiewali dla Laury.

Stoiska z domowymi wypiekami, konkursy z nagrodami, zabawy sensoryczne i sportowe w strefie Kazika Deyny, czy dmuchańce, to tylko niektóre z atrakcji. Przez cały czas na scenie można było oglądać występy przedszkolaków ze starogardzkich przedszkoli. Najmłodsi mogli wsiąść do pojazdów służb mundurowych oraz zobaczyć jak wygląda pomoc osobom poszkodowanym. Szkoleń udzielali członkowie Stowarzyszenia Moto-Kociewie STG.
Na imprezie gościli Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, oraz jego zastępca Maciej Kalinowski, którzy również wsparli akcję.
Imprezę poprowadził Radny Rady Miasta Michał Hinc. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i Ewa Grenda, dyrektor Integracyjnego-Językowego Przedszkola Montessori House przywitali uczestników pikniku.