Wspólnie posprzątajmy miasto. Zbliża się finał 30. edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023”

Wielkie sprzątanie Starogardu Gdańskiego odbędzie się w dniach 15-17 września. Tym razem akcji przyświeca hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki, instytucje oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2023”. Przez trzy dni tj. od piątku 15 do niedzieli 17 września, będziemy wspólnie sprzątać miasto. Po raz kolejny razem postaramy się, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze i piękniejsze.

Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie. „Sprzątanie Świata” to doskonała okazja do spotkania się i wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców. Powakacyjne porządki przydadzą się trawnikom, skwerkom i osiedlom.

Dla wielu osób będzie to okazja do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu, jak dotąd, zużywać i niszczyć środowisko.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023″ serdecznie zapraszamy do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta na ulicę Zblewską 18 po odbiór worków i rękawic jednorazowych, po uprzednim umówieniu telefonicznym 58 561 37 78.

Materiał prasowy: Wydział Ochrony Środowiska

Plakat informujący o wydarzeniu.