Pobiegli w IX Biegu Grodzisko Cross

11 września już po raz dziewiąty, na terenie Grodziska Owidz odbyła się impreza biegowa pod nazwą „Grodzisko Cross” organizowana przez Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański.

W biegu głównym, poprowadzonym na trasie o długości 6,5 kilometrów wzięło udział 76 biegaczy. Ponadto odbyły się także „Biegu Skrzatów” na dystansie 300 metrów dedykowany najmłodszym uczestnikom imprezy.

Zwycięzcą IX edycji biegu Grodzisko Cross został reprezentant gospodarzy – starogardzianin Mateusz Niemczyk, który trasę pokonał w czasie 21 minut i 9 sekund.
Było to szóste zwycięstwo Mateusza w tym biegu. Drugie miejsce zajął Maciej Megier z czasem 21 minut 32 sekundy a trzeci był Michał Derdowski (23:06 z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz).
Najszybszą kobietą była Kamila Grzonka z czasem 27 minut i 41 sekund. Na drugim stopniu podium stanęła Monika Belczewska z Gdańska (30:02). Trzecie miejsce zajęła Karolina Machnikowska z czasem (31:40) z KS Sokół Zblewo.
Wszyscy zawodnicy biegu głównego po zmaganiach na trasie otrzymali pamiątkowy medal. W czasie ceremonii dekoracji wśród wszystkich biegaczy rozlosowano nagrody rzeczowe.
Bieg zrealizowano przy współudziale finansowym Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Fot: Magdalena Nowak