MOPS ma nowego dyrektora

Anna Drężek została nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. 8 kwietnia 2022 roku Prezydent Miasta  wręczył jej nominację.

Anna Drężek od początku swojej kariery zawodowej związana jest z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Pracę zaczęła w grudniu 1991 roku na stanowisku najniższego szczebla – Aspiranta Pracy Socjalnej. W latach 2004 – 2019 pełniła funkcję Kierownika Sekcji Dodatków Mieszkaniowych, a potem Kierownika Świadczeń Socjalnych. W 2019 roku objęła funkcję zastępcy dyrektora MOPS. w piątek 8 kwietnia 2022 roku Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wręczył jej akt powołania na stanowisko dyrektora placówki. 

– To szczególny moment, w którym dla Pani zaczyna się nowy rozdział w życiu. Z wielką przyjemnością powołuję Panią na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Pani wieloletnie doświadczenie daje olbrzymie nadzieje, że Ośrodek będzie funkcjonował tak, jak życzą sobie tego mieszkańcy miasta – sprawnie, rzetelnie, zgodnie z potrzebami starogardzianek i starogardzian. Pokładamy w Pani wielkie nadzieje i liczymy na to, że nasza współpraca będzie układała się modelowo – powiedział Janusz Stankowiak.

8 kwietnia Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak  powołał Annę Drężek na stanowisko dyrektora MOPS

– Całe życie związana jestem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Nie boję się wyzwań. One motywują do jeszcze intensywniejszej pracy. Jako dyrektor nie zamierzam wprowadzać rewolucji, postaram się raczej być otwarta na nowości i nowe możliwości realizacji zadań już nam przydzielonych, jaki i tych które nas czekają. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie dzień, co się wydarzy w mieście, kto będzie potrzebował pomocy i jakiej. Nieprzewidywalność wpisana jest w charakter tej pracy. Będę dbać o to, by Ośrodek był zawsze przygotowany na każdą ewentualność – powiedziała nowa dyrektor MOPS.

Gratulacje nowo powołanej Dyrektor MOPS złożył również zastępca prezydenta miasta ds społecznych Maciej Kalinowski, życząc jej siły, odwagi i sukcesów.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl