KP Starogard wsparte przez Miasto kwotą 320 tysięcy złotych

Kwotą 320 000 złotych Miasto wsparło przedsięwzięcie pn. „Rywalizacja drużyny seniorów KP Starogard w III lidze szósty sezon z kolei zgodnie z tradycjami starogardzkiej piłki nożnej”.

Podpisanie umowy przez Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka z Klubem Piłkarskim „Starogard” o wsparcie finansowe w zakresie rozwoju sportu odbyło się 3 lutego 2023 roku.

-„Bogate tradycje piłkarskie w naszym mieście sięgają lat przedwojennych – mówi wnioskodawca Adam Sobiecki – Prezes Zarządu KP Starogard.  Nasz Klub, który powstał w 2008 roku  jest spadkobiercą wszystkich poprzednich wspaniałych klubów piłkarskich takich jak Włókniarz Starogard, SKS Start Starogard, Unia Starogard, Famor Starogard czy Wierzyca Starogard.  Najbogatszą z nich  historię ma Włókniarz, który występował przez lata w III Lidze i wychował najwybitniejszego piłkarza w naszym kraju – Kazimierza Deynę” – dodaje.   

W opisie działań podejmowanych przez wnioskodawcę podczas realizacji przedsięwzięcia znajduje się m.in. stworzenie warunków dla mieszkańców Gminy do uczestnictwa w wydarzeniach sportowych typu rozgrywki, zawody, turnieje organizowanych według reguł fair play, promowanie przedsięwzięć sportowych służących aktywności, edukacji sportowej i integracji mieszkańców.

Działania jakie w zamiarze ma KP Starogard mają też na celu poprawę zdrowia mieszkańców poprzez ich uczestnictwo w aktywnym stylu życia. Dodatkowo Klub pragnie promować Starogard Gdański poprzez sport, aby być rozpoznawalną marką na piłkarskiej mapie kraju – z herbem i nazwą miasta na czele.