Konkurs na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Projekt otrzymał dofiansowanie z Miasta

Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” po raz kolejny organizuje konkurs na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Udział w nim może wziąć każdy. Pomysłodawcy otrzymali wsparcie z miasta w kwocie 2000 zł.

27 października umowę na dofinansowanie wydarzenia z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem podpisał sekretarz Kociewskiego Stowarzyszenia Edukacji i Kultury „Ognisko” Krzysztof Strzeliński.

XXXII Kociewski Konkurs Plastyczny jak co roku adresowany jest do dzieci z przedszkoli, wszystkich typów szkół, osób niepełnosprawnych oraz dorosłych z całej Polski. Co roku wpływa ok. 100 szopek wykonanych indywidualnie, przez rodziny, grupy przedszkolne, czy uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
Prace przyjmowane będą w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim do 6 grudnia 2023 r., od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Liczy się data dostarczenia pracy, a nie data stempla pocztowego.

Oceniane będą w 7 kategoriach:

-przedszkola
-szkoły podstawowe klasy I-III
-szkoły podstawowe klasy IV-VI
-szkoły podstawowe klasy VII-VIII
-szkoły ponadpodstawowe
-osoby niepełnosprawne
-osoby dorosłe
-rodzina
Wystawę szopek będzie można obejrzeć w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim. Laureaci zostaną ogłoszeni i nagrodzeni podczas wernisażu, który odbędzie się 13 grudnia. Spotkanie uświetni krótki Koncert Bożonarodzeniowy.

Zdjęcie frontowe: Ognisko Pracy Pozaszkolnej Starogard Gdański

Od lewej: Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i Krzysztof Strzeliński.