Bal wielkich serc

To był niezwykły bal karnawałowy na którym królował dobry nastrój i szczytny cel. Dzięki hojności gości Prezydenta Miasta Starogard Gdański podczas licytacji przeprowadzonych na VII Dobroczynnym Balu Prezydenckim, który odbył się 18 lutego w Sali Słodowej Hotelu Ren, udało się zebrać rekordową sumę 153 572 złotych.

Kwota 99 072 zł wesprze działania starogardzkiego Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Natomiast dzięki licytacjom przeprowadzonym dla potrzebujących w Ukrainie udało się zebrać 54 500 złotych.

Dobroczynny Bal Prezydencki z roku na rok zyskuje na popularności. Z każdym rokiem coraz więcej chętnych chce w nim uczestniczyć i coraz więcej darczyńców otwiera swoje serca, by wspomóc dzieci doświadczone przemocą. W tym roku zbiórka odbyła się również na pomoc naszym wschodnim sąsiadom z Ukrainy, którzy cierpią z powodu wojny.

Wśród podarowanych na licytację przedmiotów znalazły się m. in. szabla oficerska Borowskiego, obrazy autorstwa Józefa Olszynki, Pawła Wyborskiego, Magdaleny Haras i Ewy Landowskiej, srebrny pierścień św. Katarzyny, ryngraf okolicznościowy zegar z lat 30. XX wieku, miniatura czapki rogatywki oraz spinek do koszuli czy złota moneta i książka „Historia i współczesność polskiej bankowości spółdzielczej”.

To jedna z największych lokalnych akcji charytatywnych ostatnich lat, pomijając oczywiście wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po podliczeniu Prezydent Miasta podziękował wszystkim uczestnikom Balu, a w szczególności tym, których hojność miała bardzo daleko ustawione granice.
Do tańca przygrywał zespół muzyczny Guzik. Organizatorem VII Dobroczynnego Balu Prezydenckiego było Starogardzkie Centrum Kultury.

Łączna kwota wylicytowanych przedmiotów wyniosła 153 572 zł.