Zapowiada się wyjątkowa NOC

XXV Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki odbędzie się w tym roku w dniach 17 i 18 listopada. Będzie wyjątkowa, bo jubileuszowa. Mija bowiem ćwierć wieku, od kiedy w Starogardzie po raz pierwszy na konkursowej scenie zaśpiewali bardowie. Również w tym roku nie zabraknie wyjątkowych artystów, interesujących tekstów i znakomitej muzyki. Ukoronowaniem tego klimatycznego spotkania z poezją śpiewaną będzie występ wybitnej aktorki oraz  charyzmatycznej pieśniarki Stanisławy Celińskiej.

Na dwudniowe spotkanie z poezją śpiewaną do kina Sokół zaprasza Starogardzkie Centrum Kultury. Noc Bardów ma długą i bogatą historię. W tym roku już po raz 25 na jednej scenie spotkają się uznani w środowisku lokalnym, a także na arenie krajowej twórcy własnych muzycznych interpretacji wartościowych tekstów poetyckich. Inicjatorem imprezy był znany w środowisku artystów bard – Ryszard Rebelka. Ten wyjątkowy człowiek wpisał się w historię starogardzkiej kultury zarówno jako malarz zafascynowany pejzażem Starogardu i okolic, jak i poeta, kompozytor oraz pieśniarz – wychowawca wielu młodych artystów.

17 listopada w kinie Sokół usłyszymy muzyków i wokalistów, którzy zaprezentują swój dorobek artystyczny. Występy oceni publiczność. Wyróżnione osoby wystąpią następnego dnia tj. 18 listopada na koncercie galowym, którego gwiazdą w tym roku będzie popularna i ceniona aktorka teatralna i filmowa Stanisława Celińska.

Ta znakomita i wszechstronnie utalentowana artystka od lat występuje zarówno na deskach teatralnych, estradzie, jak i przed kamerą. Zadebiutowała w teatrze w 1968 roku. Zagrała w ponad 80 filmowych produkcjach. jej głos znamy z wielu audycji radiowych i dubbingów. Jest też wspaniałą, charyzmatyczną piosenkarką. Jej niebanalne interpretacje przyprawiają widzów o „gęsią skórkę”. Swoim przejmującym głosem potrafi nieustannie zaskakiwać, a zarazem ujmować za serca słuchaczy. Na swojej platynowej płycie „Atramentowa” wydanej w 2015 roku Stanisława Celińska wyczarowała niebanalny około jazzowy klimat, przesycony zmysłowym, przejmującym, ale przede wszystkim naturalnym głosem, którym z pewnością 18 listopada oczaruje również starogardzką publiczność. 

Wzorem ubiegłego roku, wszystkie prezentacje pierwszego dnia zostaną zarejestrowane i zapisane na kolejnej pamiątkowej płycie CD.

Program imprezy:
17 listopada 2016 r. (piątek), godz. 18:00 – przegląd artystów, wykonujących poezje śpiewaną – bilety 10 zł.
18 listopada 2016 r. (sobota), godz. 18:00 – koncert laureatów i recital Stanisławy Celińskiej – bilety 60 zł.
Bilety do nabycia w recepcji SCK i kasie kina „Sokół”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl