Zagrali Mozarta, Wagnera i Straussa. Koncert orkiestry Pro Simfonica

Magia smyczków, klawiszy i instrumentów dętych. Wszystko to w sobotni wieczór, 5 listopada w Sali „Sokół”, podczas wyjątkowego koncertu orkiestry kameralnej Pro Simfonica „Muzyka Wszechświata”.

Wykonawcy oczarowali słuchaczy grając pod batutą Wojciecha Gdańca największe utwory wyjątkowych kompozytorów z epok baroku, klasycyzmu, romantyzmu i neoromantyzmu.

Koncert orkiestry Pro Simfonica na scenie sali „Sokół”  ,  fot. Starogardzkie Centrum Kultury

Koncert „Muzyka wszechświata” był premierą kompozycji między innymi takich twórców jak: Marc Antoine Charpentier, Jerzy Fryderyk Haendel, Wolfgang Amadeusz Mozart, Gioacomo Rossini, Ryszard Wagner, Stanisław Moniuszko, Jacques Offenbach, Johannes Brahms, Georg Bizet, Emil Młynarski, Johann Strauss i wielu innych.

Założyciel i dyrygent orkiestry Pro Simfonica – Wojciech Gdaniec podczas koncertu „Muzyka Wszechświata” , fot. Starogardzkie Centrum Kultury

Muzyka przeplatana utworami instrumentalnymi i wokalno-instrumentalnymi w wykonaniu orkiestrowym wprawiła odbiorców w doskonały nastrój. Było na przemian lirycznie i sentymentalnie, by za chwilę poczuć niosącą się w eter energię i radość.

Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert dziękuje Wojciechowi Gdańcowi za piękny koncert , fot. Starogardzkie Centrum Kultury

Dzieła muzyczne grane przez Pro Simfonice instrumentowane i opracowywane są przez Wojciecha Gdańca – założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry. Na scenie po koncercie, przyjął on z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert kwiaty oraz gratulacje i podziękowania dla całej jego formacji muzycznej za piękny koncert.

Orkiestra Pro Simfonica w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz Dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewy Roman, fot. Starogardzkie Centrum Kultury

Fot. Anna Więckiewicz