Zadbają o seniorów. Wsparliśmy lokalny projekt

„Dobrostan Seniora” to projekt lokalnej grupy inicjatywnej mieszkańców, którzy postanowili zadbać o kondycję naszych seniorów. Dzięki niemu, osoby starsze z naszego miasta będą miały okazję nie tylko aktywnie spędzić czas, ale też zatroszczyć się o swoje zdrowie.

W ramach projektu zorganizowane zostanie spotkanie w Leśniczówce Szpęgawsk, podczas którego promowane będą działania profilaktyczne i prozdrowotne. Seniorzy wezmą udział w zajęciach ruchowo-tanecznych oraz w grach i zabawach sprawnościowych. Na zakończenie odbędzie się wspólne ognisko. Organizatorzy przewidują udział w spotkaniu około 80 osób.

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, spadek nastroju, złe samopoczucie a w skrajnych przypadkach wystąpienie depresji jest zjawiskiem, które rośnie wśród osób starszych. To poważny problem społeczny. Aby zniwelować to zjawisko chcą zaangażować seniorów w aktywność społeczną i dzięki temu polepszyć ich zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Miasto wsparło projekt w kwocie 3000 zł. Umowę na realizację zadania podpisał 13 października prezydent miasta Janusz Stankowiak z przedstawicielką grupy inicjatywnej, panią Ewą Landowską.

Ewa Landowska, jedna z pomysłodawczyń projektu.