Zabytki miasta w twórczości przedszkolaków

9 marca w gabinecie prezydenta Janusza Stankowiaka odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Zabytki i pomniki naszego miasta”.

Konkurs, mający upamiętnić 100. rocznicę powrotu Starogardu do Państwa Polskiego odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 3 w Starogardzie.
Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej najmłodszych oraz zapoznanie z charakterystycznymi zabytkami i pomnikami naszego miasta.
Ocenie podlegało 55 prac, nadesłanych przez publiczne i niepubliczne przedszkola ze Starogardu Gdańskiego. Na rysunkach dzieci dominował ratusz oraz starogardzkie kościoły – powiedziała nauczycielka Anna Sadowska, która zasiadała w komisji oceniającej złożone prace.

-Cieszę się, że Miejskie Przedszkole nr 3 poprzez konkurs plastyczny wpisało się na stałe w historię obchodów 100-lecia powrotu Starogardu do Państwa Polskiego – podkreślił prezydent Janusz Stankowiak.

Przyznano 3 nagrody główne oraz 5 wyróżnień.
Zwycięzcy:
Laura Wiszniewska (Miejskie Przedszkole nr 6)
Paulina Piernicka (Miejskie Przedszkole nr 5)
Wiktoria Suwalska (Przedszkole Przylesie)

Wyróżnione prace:
Alan Graczyk (Oddział Przedszkolny przy PSP nr 6)
Mateusz Weltrowski, Amelia Spychalska i Klaudia Wachowska (Miejskie Przedszkole nr 3)
Marcelina Koller (Oddział Przedszkolny przy PSP nr 6)

Od 12 marca wystawę prac będzie można oglądać w Miejskim Przedszkolu nr 3 a następnie na wystawie pokonkursowej w starogardzkim magistracie.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl