Zabrał słuchaczy w „Najdłuższy Rejs”

7 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie literackie z Michałem Majewskim, stypendystą prezydenta miasta w dziedzinie kultury, który opowiedział swoim słuchaczom o swojej ostatniej książce.

„Najdłuższy Rejs” jest zbiorem opowiadań z morskich podróży, z życia codziennego i z podróży do odzyskania sprawności fizycznej i duchowej oraz emocjonalnej równowagi po chorobie.

– W życiu niejedno przeżył, niejednego doświadczył a jego historia potwierdza fakt, że podróże kształcą. Znakomita pamięć i umiejętność widzenia tego, czego przeciętny człowiek nie dostrzega. Postrzeganie detali, które ubrane w odpowiednią szalę słów stają się poetycką prozą – tak autora powieści przedstawiła prowadząca spotkanie Magdalena Dalecka.

Michał Majewski z zawodu inżynier, mechanik okrętowy. Z zamiłowania rzeźbiarz, fotografik, pisarz prozaik. Debiutował w 2011 roku w Kwartalniku Społeczno-Kulturalnym Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja”. Autor  dwóch zbiorów opowiadań „Zanckula” oraz „Najdłuższy Rejs” i powieści „Jadzia”, wyróżnionej statuetką „Kociewskie Pióro”.

Michał Majewski i prowadząca spotkanie Magdalena Dalecka

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl