Z szansami na sukces

Starogardzcy twórcy kultury otrzymali wsparcie w postaci stypendium Prezydenta Miasta. Działają na różnych polach, ale każdy z nich na swoim koncie ma już zauważalne osiągnięcia. Będzie ich jeszcze więcej, bo wszyscy stypendyści plany mają ambitne.

Przyznawanie stypendiów w dziedzinie kultury do łatwych nie należy. Osiągnięć jej twórców nie da się przecież jednoznacznie ocenić. Wszyscy tegoroczni stypendyści to ludzie, którzy w kulturze działają już od jakiegoś czasu. Niektórzy dłużej, inni krócej, ale każdy z nich ma ogromną pasję,zacięcie i talent. Poza tym nikt z tego grona na pewno nie boi się ciężkiej pracy, a to rokuje na duży sukces.

– Stypendium, które Państwo dzisiaj otrzymali to rodzaj inwestycji. Inwestujemy w Państwa, abyście, poprzez swoją twórczość, rozsławiali nasze miasto na całą Polskę, a może nawet i świat. Wierzę, że tak będzie, bo wiem, że tegoroczne stypendia przeznaczone są dla osób, które szanse na sukces mają ogromne. Mam świadomość, że nie są to pieniądze dostateczne. Myślę jednak, że pomogą one Państwu się realizować – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Artyści z pewnością będą pamiętać, że wkład w ich rozwój twórczy ma także Starogard Gdański, miasto, w którym mieszkają i w którym przecież „rodzą się gwiazdy”. Może tegoroczni stypendyści w dziedzinie kultury już wkrótce dołączą do ich grona.

Stypendium na 2017 rok otrzymali:

Filip Bedla – na podnoszenie kwalifikacji tanecznych

Wojciech Gdaniec – na rozwój Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica i zespołu wokalnego Singers Novi

Mariusz Mecka – na udział w szkoleniach specjalistycznych dotyczących sztuki średniowiecznych

Krzysztof Paul – na dalszy rozwój twórczy,w tym nagranie kolejnej płyty

Tomasz Radimonas, Kwartet Amoroso – na zorganizowanie upragnionych warsztatów muzycznych

Paweł Ratajek – na poszerzenie dorobku artystycznego i dalszą działalność w tej dziedzinie, w tym wyjazdy na konkursy akordeonowe, kupno instrumentu

Krzysztof Rudek – na dalszą działalność artystyczną w dziedzinie fotografii

Seweryn Spręga – na podnoszenie kwalifikacji tanecznych

Zofia Sumczyńska – na stworzenie nowatorskich form plastycznych i przygotowanie wystawy

Paweł Wyborski – na realizację nowego cyklu prac malarskich oraz opracowanie i druk folderu promocyjnego

Marek Zagórski – na dalszą działalność artystyczną i przygotowanie wernisażu prac własnych