Z okazji Dnia Strażaka

10 maja starogardzka Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowała spotkanie, podczas którego jej członkom wręczone zostały odznaki za wysługę lat oraz wyróżnienia za zaangażowanie w działalność jednostki. Brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczony został Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Powodem naszego spotkania jest Dzień Strażaka, który obchodzimy 4 maja. Spotykamy się kilka dni później, ale za to w tak dużym składzie, z czego bardzo się cieszę. Dla nas wszystkich to dzień szczególny, bo mamy okazję nie tylko na uhonorowanie wyróżniających się osób, ale także na rozmowy w szerszym kręgu – zebranych gości powitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim Łukasz Zblewski.

Druhna Jolanta Czyryk przeczytała skierowany do strażaków list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Druhna Agnieszka Modrzejewska przybliżyła wszystkim działania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Zaraz potem nastąpiło wręczenie wyróżnień. Brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczony został Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Odznaki za wysługę lat otrzymali:

Tadeusz Kosecki (65 lat)
Jolanta Czyryk (40 lat)
Wiesław Wrzesiński (20 lat)
Bożena Kosecka (15 lat)
Ryszard Adamowski (10 lat)
Sławomir Lewandowski (10 lat)
Agnieszka Modrzejewska (10 lat)
Michał Swobodziński (10 lat)

Za zaangażowanie w działalność jednostki wyróżnieni zostali:

Agnieszka Modrzejewska
Michał Kosater
Szymon Benert
Marcin Łuszczyński
Grzegorz Glaner

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak został odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Od lewej: zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim st. kpt. Tomasz Nowak, prezydent Janusz Stankowiak, druh Wiesław Wrzesiński. 

– W imieniu lokalnej społeczności, czyli wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego, dziękuję Wam za to, co z poświęceniem, narażeniem zdrowia, a nawet życia robicie dla nas wszystkich. Jak nakazuje zwyczaj, życzę Wam tylu powrotów, co wyjazdów. Często spotykam się zarówno z prezesem starogardzkiej OSP, jak i z jego zastępcą. To są bardzo dobre spotkania. Częste, ale krótkie, bo prezes Łukasz Zblewski jest niezwykle rzeczowy. W ciągu minionych czterech lat współpracowało nam się wyśmienicie, czego efekt, w postaci nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, codziennie widzicie Państwo w swoim garażu. Chcielibyśmy, aby Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim doczekała się nowej strażnicy. To nie będzie łatwa rzecz, ale plan minimum na tę kadencję zakłada wybranie terenu, uzbrojenie go (jeśli będzie taka potrzeba) i wykonanie pełnej dokumentacji – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Zastępca komendanta powiatowego starszy kapitan Tomasz Nowak – Ja również, Drogie Druhny i Druhowie, dziękuję Wam za codzienną współpracę, trud i poświęcenie. Dzisiaj jest dobra okazja do tego, by podkreślić, że jako Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna żyjemy w niezwykłej symbiozie i wyśmienicie działamy na wspólnym froncie, w jednym słusznym celu. Gratuluję druhnie Agnieszce Modrzejewskiej tak wspaniałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wierzę, że wielu z Was zwiąże swoją przyszłość właśnie ze Strażą Pożarną, do czego gorąco Was zachęcam – powiedział zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim st. kpt. Tomasz Nowak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl