Z okazji Dnia Kobiet

Obchodzimy dzisiaj święto wszystkich Pań. Uczcić można je na różne sposoby. Jednym z najpiękniejszych jest pomoc, dlatego Prezydent Miasta wspiera maleńką kobietę, Kociewiankę – Oleńkę Dzienniak, która marzy o zdrowym serduszku. Na operację musi uzbierać około milion złotych. Trwają licytacje, zbiórki, a dzisiaj można kupić „Tulipaneczki dla Oleczki”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie dziewczynki.

Olę można wesprzeć wpłacając datki na zbiórkę na portalu www.siepomaga.pl oraz na aukcjach na Facebooku https://www.facebook.com/groups/licytacje.olus  Warto podkreślić, że grupa licytacyjna Olusia z Czarnej Wody przekazana została przez administratorów na rzecz walki o zdrowie Oleńki i funkcjonuje teraz pod nazwą „Oluś Pokona SMA. Ratujemy serduszko Oleńki”. Losy dziewczynki śledzić można na facebookowym profilu „Oleńka marzy o zdrowym serduszku” https://www.facebook.com/olenkamarzy/. Poza tym, podobnie jak dla Oleczka, dla małej Oli także kręcimy kilometry. 

Dla Oleńki zbieramy też nakrętki. Można wrzucać je do specjalnych pojemników w kształcie serca, które zlokalizowane są przy Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny oraz przy parkingu Starogardzkiego Centrum Kultury. Zbiórka nakrętek prowadzona jest także w Urzędzie Miasta.

– Udało nam się zebrać aż 9,5 mln zł na pomoc małemu Olusiowi z Czarnej Wody, jestem przekonany, że i tym razem pokażecie jak wielkie serca drzemią w mieszkańcach Kociewia. Ja Oleńkę wsparłem dzisiaj, ponieważ ona także ma swoje święto. Korzystając z okazji, Wszystkim Mieszkankom Starogardu Gdańskiego życzę w Dniu Kobiet wszystkiego, co najlepsze. Realizujcie się w życiu prywatnym i zawodowym. Miejcie odwagę spełniać marzenia i nigdy nie zapominajcie o tym, że jesteście po prostu wspaniałe – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.