Z nadzieją na jedność i pokój

24 lutego minął rok od rozpoczęcia przez Rosję zbrojnej agresji na Ukrainę. Rok wojny, w której tuż za naszą granicą giną ludzie. W związku z tą rocznicą w starogardzkim „Sokole” odbył się wyjątkowy koncert „Jedności i Nadziei”, zorganizowany przez Starogardzkie Centrum Kultury.

W tym szczególnym momencie pokazaliśmy, że Starogard pamięta i jest solidarny. Biletem wstępu były świece, woski, ogarki a także koce i śpiwory, tak niezbędne teraz dla naszych wschodnich sąsiadów.
W koncercie uczestniczyli Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, jego zastępcy Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

– Wiem, że trudno zastąpić dom rodzinny, ale pamiętajcie, tutaj w Starogardzie Gdańskim na Kociewiu, jest Wasz drugi dom. Pamiętajcie, że zawsze będziecie u nas mile widziani, a my będziemy Wam pomagać tak długo jak będzie potrzeba, aż do Waszego zwycięstwa. Chwała Ukrainie, niech żyje Polska – powiedział na wstępie prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak i współprowadząca koncert Natalia Tikhonova.

Wydarzenie kulturalne połączyły występy artystów dwóch krajów. Wspólnie na jednej scenie wystąpili: „Perła Ukrainy”, grupa taneczna, która swoje umiejętności zawdzięcza dzięki wsparciu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Perła Ukrainy

Kinga Wylęgły, absolwentka starogardzkiej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Laureatka wielu festiwali piosenki o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Kinga Wylęgły 

Pianistka i wokalistka z Ukrainy Alona Harkavchenko. Laureatka wielu konkursów wokalnych na poziomie regionalnym i krajowym.

Alona Harkavchenko

Olha i Edward Pastukh, małżeństwo taneczne w tańcu towarzyskim. Mistrzowie Ukrainy w stylach ST i LA. Na Ukrainie prowadzili swoja szkołę tańca, w której wychowali mistrzów Ukrainy.

Olha i Edward Pastukh

Najmłodsza grupa artystów, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Plastuś Akademia Małego Artysty.

Plastuś Akademia Małego Artysty

Partnerami wydarzenia byli: Starogard Gdański, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Kamila Froelke.

Imprezę poprowadzili Łukasz Rocławski i Natalia Tikhonova. Transmisję na żywo przygotowało Radio Głos. Zachęcamy do obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=7vp9F-U3aAU