Z myślą o najmłodszych

Miejsce dla 75 przedszkolaków i praca dla 6 nauczycieli pojawi się w filii Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 6 „Modraczek”. Znajdzie się ona w obecnej filii Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Sienkiewicza. W piątek (3 marca) Prezydent Miasta podpisał umowę z wykonawcą mającym zająć się przystosowaniem części budynku szkolnego na potrzeby oddziałów przedszkolnych.

W Starogardzie Gdańskim w filii „Modraczka” planowane są trzy sale, korytarz łączący je z szatnią oraz pomieszczenia sanitarne. Sale wyposażone będą w nowe meble i niezbędne materiały dydaktyczne. – Projekt realizujemy przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Chcemy, żeby przedszkolaki miały jak najlepsze warunki do nauki i zabawy. Dzięki niemu do przedszkola będziemy mogli przyjąć dodatkowo 75 dzieci i zatrudnić 6 nowych nauczycieli – mówi zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski. – Projekt przewiduje także konkretne zajęcia dla przedszkolaków. Planowane są między innymi wycieczki, dodatkowe lekcje języka obcego oraz zajęcia logopedyczne i rozwijające kreatywność. Nauka odbywać się będzie także z wykorzystaniem komputerów i sprzętu multimedialnego – dodaje wiceprezydent.

Projekt „Tworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolnej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonowania Starogardu Gdańskiego” skierowany jest głównie do dzieci w wieku 3-5 lat. Spełnia jednak również oczekiwania nauczycieli, którzy będą mieli wiele okazji by podnieść swoje umiejętności pedagogiczno–wychowawcze. 2 osoby podejmą studia podyplomowe (język obcy w edukacji porzedszkolnej), 11 przejdzie szkolenie z TIK (technologia informacyjno-komunikacyjna), 4 szkolenie w zakresie wykorzystania w edukacji technik konstrukcyjno-technicznych z wykorzystanuem klocków (klocki przegubowe, magnetyczne, LEGO, Reko, FLO i inne), 5 natomiast przejdzie roczny kurs „Pedagogika Montessori w Edukacji Przedszkolnej”. Większość kosztów przedsięwzięcia pokryć ma Unia Europejska.

Wykonaniem dokumentacji projektowej, a na jej podstawie przebudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania części budynku szkolnego na potrzeby oddziałów przedszkolnych zajmie się Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe „MABET”. 3 marca jego właściciel Marek Hołowiński podpisał z Prezydentem Januszem Stankowiakiem stosowną umowę.

 

Zapisz

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl