Z fascynacji miejską dżunglą

Do końca listopada w Galerii Autorskiej 24B oglądać można wystawę fotografii Krzysztofa Rudka zatytułowaną „Ukryte Miasto”. Autor swoją twórczość w Starogardzie Gdańskim prezentuje już po raz drugi. Poprzednio były to eksponowane w Galerii „A” portrety mieszkańców miasta. Tym razem zdecydował się pokazać architekturę.

– Dzisiaj w naszej galerii, siedzibie Starogardzkiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, mamy przyjemność gościć wybitnego, moim zdaniem, artystę. Prace, które możemy oglądać na tej wystawie to sztuka w czystej formie. Krzysiu pokazał dokładnie to, co sam widział i chciał pokazać nam – podczas wernisażu wystawy powiedział Michał Majewski z Galerii Autorskiej 24B.

Krzysztof Rudek odbiera gratulacje od Przewodniczącego Rady Miasta Starogard Gdański Jarosława Czyżewskiego.

Krzysztof Rudek najchętniej fotografuje ludzi i architekturę. Obie te fascynacje pokazuje w czasopiśmie „Verizane”. Portrety przedstawił też na indywidualnej wystawie fotografii pt. „Starogardzianie z urodzenia i wyboru” w styczniu 2017 roku w Galerii „A” Starogardzkiego Centrum Kultury. Teraz przyszedł czas na ekspozycję architektury różnych miast.

– Jestem zwierzęciem miejskim i uwielbiam miejską dżunglę. Właśnie dlatego możecie Państwo oglądać akurat takie zdjęcia. Ich wybór wcale nie był łatwy. Zdecydowałam się akurat na te, które tutaj widzicie, ponieważ wydaje mi się, że wiele z tych miejsc jesteście w stanie rozpoznać. Ci, którzy przyjrzą się lepiej, może dostrzegą też to miasto, które ukryte jest we mnie – mówił autor ekspozycji Krzysztof Rudek.

Wystawa pt. „Ukryte Miasto” jest realizowana z wykorzystaniem środków ze Stypendium Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl