XIII Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie – etap II

68 uczniów szkół średnich powiatu starogardzkiego zakwalifikowało się do II etapu tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. 13 lutego walczyli o udział w finale.

Tematem tegorocznej edycji konkursu są „Pomorscy rowerzyści”. Udział wzięli w nim uczniowie: I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Technikum im. Józefa Hallera w Owidzu.

Osoby, które zdobędą w II etapie największą ilość punktów zaprezentują się w wielkim finale, który odbędzie się 23 kwietnia 2020 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Zwycięzca XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie otrzyma między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Na nagrody rzeczowe mogą liczyć wszyscy finaliści. W poprzednich edycjach konkursu były to między innymi: laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, aparaty fotograficzne oraz kursy prawa jazdy. Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę Olimpiady, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

Organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Rumi, Chojnic, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Tczewa i Władysławowa.