XII Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach Starogard Gdański – Pomorze

Miłośnicy zabytkowej motoryzacji po raz 12. będą mieli okazję się spotkać podczas „Zlotu Weteranów Szos – Historii na kołach”. Wakacyjne wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2022 roku w Stadzie Ogierów w Starogardzie Gdańskim. Impreza ma charakter rodzinny i skierowana jest do wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas.

23 lipca br. na głównej scenie wystąpią zespoły Myslovitz i Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Wydarzenie tego dnia jest biletowane w cenie 5 zł od osoby. Bilety do nabycia w recepcji SCK, przez stronę sck.art.pl oraz w dniu imprezy.

Posiadacz biletu na bramce wjazdowej do Stada Ogierów otrzyma opaskę, która będzie obowiązywała przez cały dzień dn. 23 lipca br. Dzieci do lat 10 mają wstęp bezpłatny. Wszystkie atrakcje dla dzieci na terenie Zlotu będą bezpłatne.

Organizatorami „XII Zlotu Weteranów Szos – Historii na kołach” są Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych ze Starogardu Gdańskiego.

O godzinie 22:00 wystapią Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Fot: Varius Manx

– Zapraszamy również tych posiadaczy weteranów 2 i 4 kółek, którzy chcą lub mogą wziąć udział w imprezie tylko w sobotę: przyjeżdżajcie i chwalcie się Waszymi maszynami! Żadna maszyna spełniająca wymogi regulaminu nie jest zbyt śmieszna lub zbyt brzydka – ważne, że na niej przyjedziesz, a na pewno znajdzie się ktoś, kto to doceni! Impreza ma bardziej charakter pikniku niż typowego zlotu motocyklowego – najważniejsze jest spotkanie fantastycznych ludzi z tą samą pasją! – zachęcają organizatorzy.

Koncert zespołu Myslovitz zaplanowany jest na godzinę 20:00. Fot: Myslovitz.

Rejestracja uczestników na miejscu w sobotę (23.07.) od godz. 9:00. Odpłatność za udział:
40 zł/osoba. W tej opłacie są: znaczek zlotowy, obiad, miejsce pod namiot.
Na terenie zlotowym znajdują się stałe sanitariaty, umywalnie z ciepłą wodą i prysznice, bogate zaplecze gastronomiczne. Park maszynowy oświetlony, zabezpieczony i pod całodobową ochroną, a dla motocykli – nocny parking w stajni (stali goście już znają to miejsce). Stajnia bezpośrednio przylega do placu zlotowego. Miejsce parkingowe w stajni w cenie opłaty zlotowej. W przypadku załamania pogody, całe „życie” zlotowe przenosimy właśnie tam i integrujemy się jeszcze bardziej!

O godzinie 18:30 zespół „Seher” zagra rockowe polskie i zagraniczne hity oraz swoje kompozycje

Celem przewodnim imprezy jest spotkanie w dobrym towarzystwie i przyjemność ze wspólnej pasji do weteranów szos.

Ogólny program imprezy XII Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach

Piątek 22.07.2022 r. – dotyczy uczestników zlotu
16:00 – przyjazdy uczestników zlotu, wieczór integracyjny, wspólne ognisko, opowieści z tras
17:30 – grupowy wyjazd – zwiedzanie Browaru Kociewskiego (browarkociewski.pl)
20:30 – WESTERN PARTY w stajni nr 4

Sobota 23.07.2022 r.
Dotyczy uczestników zlotu:
9:00-16.00 – rejestracja pojazdów i uczestników
12:00 – przejazd ulicami miasta Starogard Gdański (dla chętnych)
14:00-16:00 – posiłek w bazie zlotu – Browar Kociewski

Dla publiczności:

Równoległa impreza otwarta w Stadzie Ogierów – Parking:
13:00-17:00 – konkurs na Miss i Mistera Zlotu, prezentacja pojazdów, konkurencje sprawnościowe z udziałem, quizy i konkursy, wielka ścianka sponsorska.
14:00-17:00 – zabawy dla dzieci, zajęcia plastyczne i kreatywne,
16:40-17:00 – rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród

O godzinie 17:00 wystąpi zespół „Guzik” w repertuarze coverów. Fot: „Guzik”.

Dodatkowo możliwość zakupienia koszulki zlotowej z wygrzewanym logo na miejscu – firma „Studio Mario” – stoisko z gadżetami zlotowymi.

Galeria A z SCK przygotowuje instalację samochodu przyszłości.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprosi najmłodszych do namiotu z zajęciami kreatywnymi.

„XII Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach” to zabawa przy koncertach najlepszych artystów występujących na GŁÓWNEJ SCENIE:
17:00 – zespół „Guzik” w repertuarze coverów
18:30 – zespół „Seher” – rockowe polskie i zagraniczne hity oraz swoje kompozycje
19:30 – rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy pojazd zlotu” – nagroda dla publiczności (darmowy talon do pobrania w punkcie rejestracji pojazdów w godzinach 9:00 – 16:00) – bujak ogrodowy sponsorowany przez firmę PSB Mrówka Starogard i sofa rozkładana SCANDIC od firmy „FENIKS” (dopasowana do potrzeb wygranego, do wyboru obicie i kolor), wręczenie talonu o wartości 500 zł od firmy „Tina Fashion” dla Miss i Mistera Zlotu
20:00 – Myslovitz
22:00 – Varius Manx & Kasia Stankiewicz

GUZIK to paczka przyjaciół występujących razem od 2008 roku. W niezmiennym składzie koncertujemy w klubach, pubach, podczas eventów firmowych i na dużej imprezie plenerowej. Doświadczenia muzyczne zdobywali w wielu ciekawych projektach muzycznych, między innymi na deskach Teatru Buffo. Repertuar zespołu to potężna dawka pozytywnej energii, znakomicie wyselekcjonowane covery w wyjątkowych aranżacjach co w połączeniu z zaangażowaniem muzyków stanowi doskonały przepis na niezapomnianą imprezę!

18:30 – zespół „Seher” – rockowe polskie i zagraniczne hity oraz swoje kompozycje
SEHER powstał w 2021 roku z inicjatywy dwóch osób: wokalistki Sylwii Dziardziel i gitarzysty Adama „Herbaty” Herbowskiego. W pierwszym założeniu zespół był cover bandem ale z czasem powstały własne kompozycje. Rockowy wokal Sylwii idealnie komponuje się z potężnym brzmieniem gitary Herbaty co sprawia, że ten duet roznosi każdą scenę. Sylwia Dziardziel z wykształcenia pedagog, trener wokalny, aktor scen muzycznych. Instruktor do spraw muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Rockowa wokalistka zespołu 1One i Seher. Koncertuje w Polsce i za granicą. Grała na jednej scenie między innymi z Dżemem, Markiem Piekarczykiem, Grzegorzem Kupczykiem, TSA, Black Label Society, Irą, Kasią Stankiewicz, Kasią Kowalską i wieloma innymi muzykami. Dwa lata temu w USA z zespołem 1One nagrała płytę zatytułowaną DALEJ, a produkcją albumu zajął się Ryszard Sygitowicz oraz Jun Murakawa (m. in. Soundgarden, Tool, NIN). Wśród gości specjalnych znaleźli się tacy znakomici muzycy jak: Doug Aldrich (Whitesnake), Stu Hamm (Joe Satriani), Jeff Bowders (Shakira) oraz Grzegorz Kupczyk. Adam Herbowski – gitarzysta, kompozytor, aranżer, sideman oraz wykładowca. Muzyk kształcący się pod okiem Marka Raduli (Budka Suflera). Współpracował z wieloma artystami sceny polskiej takimi jak Sebastian Riedel, Maya Hyży, Paulina Przybysz, Aga Dyk, Zespół Annka, Kosmo, Filip Rychcik. Od kilku lat wykładowca jednych z największych warsztatów w Polsce, w MUZYCZNEJ OWCZARNI. Przez wiele lat gitarzysta Andrzeja Nowaka w zespole ZŁE PSY.

19:30 – rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy pojazd zlotu” – nagroda dla publiczności (darmowy talon do pobrania w punkcie rejestracji pojazdów w godzinach 9:00 – 16:00) – kokon ogrodowy sponsorowany przez firmę PSP Mrówka Starogard i talon o wartości 500 zł od firmy „Tina Fashion”.

20:00 – Myslovitz

MYSLOVITZ to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Zespół ma w swoim dorobku 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.
W swojej historii grupa ma na koncie współpracę z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą, Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis.
Myslovitz jest dwukrotnym laureatem MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie był nagradzany przez Akademię Fonograficzną Fryderykami, jest również zdobywcą Paszportów Polityki, Superjedynek, statuetek Yach Film Festival i wielu innych nagród.
W 2022 roku zespół obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji w przygotowaniu jest wiele wydarzeń, m.in. nowa płyta, która ukaże się jesienią br., a zapowiadają ją single:
• „Miłość“ (premiera 04.03)

• „19“ (premiera 08.04)


22:00 – Varius Manx & Kasia Stankiewicz

VARIUS MANX został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Na przestrzeni lat osiągał wiele sukcesów, trafiając tym samym na szczyty wielu krajowych list przebojów.
Hity takie jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Orła Cień”, „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc”, czy „Zanim zrozumiesz”, potrafią zanucić miliony Polaków. 5 lat temu ponownie połączyła siły z zespołem wokalistka Kasia Stankiewicz. Efektem tej współpracy są liczne nagrody, stale pojawiające się utwory w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych i sale koncertowe wypełnione po brzegi.
Ostatni album „ENT” zyskał przychylność ogromnej ilości fanów oraz krytyków muzycznych. ”Kot bez ogona” osiągnął status platynowego singla, obecnie ma ponad 25 MLN wyświetleń na kanale Youtube. Płyta doczekała się również swojej winylowej wersji.
Zespół Varius Manx to wielkie przeboje! To ponad 30 lat popu najwyższej jakości, szlachetnie i pięknie dojrzewającej twórczości. Koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz to uczta muzyczna dla każdego słuchacza.


/SCK/