Wytrawny monodram w Muzeum Ziemi Kociewskiej

W najbliższy czwartek 17 sierpnia o godz. 18:00 w Muzeum Ziemi Kociewskiej Mateusz Załuska, aktor Teatru Czwartek w Tarnobrzegu, wystąpi w monodramie Jewgienija Griszkowca intrygująco zatytułowanym „Jak zjadłem psa”. Wstęp wolny.

Tekst współczesnego rosyjskiego dramaturga, jak większość jego utworów, z pozoru traktujący o banalnych sprawach, porusza kwestie ważne dla każdego człowieka. Mówi o marzeniach, dążeniach, ale także o lęku i pragnieniu zachowania człowieczeństwa. W sposób ciepły, okraszony niebanalną autoironią ukazuje swych bohaterów jako niezwykle autentycznych. Dokładnie tak, jak młodego mężczyznę z utworu „Jak zjadłem psa”, który po trzyletniej służbie w rosyjskiej marynarce wojennej wraca do rodzinnego domu i rzeczywistości, które w jego oczach mocno zmieniły się w czasie nieobecności. Sytuacja skłania go do snucia różnych przemyśleń. Czasem zabawnych, a niekiedy sentymentalnych, czy refleksyjnych.

W rolę młodego rezerwisty wcielił się Mateusz Załuska, aktor tarnobrzeskiego Teatru Czwartek. Za interpretację tekstu Jewgienija Griszkowca zbiera świetne recenzje. Warto zobaczyć jego występ na własne oczy i wyrobić sobie swoją opinię na temat kunsztu tego młodego aktora.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl