Wystrzałowa majówka rodzinna

Moc atrakcji czekała na wszystkich, którzy wzięli udział w III Festynie Rodzinnym, który odbył się 3 maja w starogardzkiej Strzelnicy. Okazją do świętowania była 231. rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

Imprezę uroczyście otworzył prezes Bractwa Kurkowego Zbigniew Bona. Udanej zabawy w imieniu władz samorządowych życzył mieszkańcom miasta gminy i powiatu oraz gościom z Ukrainy prezydent miasta Janusz Stankowiak.
-Nawet nie wiecie jak nasze serca się radują widząc tylu wspaniałych ludzi na pikniku rodzinnym w Strzelnicy. Starogardzianom i mieszkańcom Kociewia, chciałem serdecznie podziękować za to, co robicie dla naszych ukraińskich sąsiadów. Oni nie mogą świętować, ale mogą to zrobić dzisiaj z nami – dodał prezydent.

Od lewej: Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Zbigniew Bona.

Na uczestników czekały występy artystyczne, animacje dla najmłodszych, znakomite jedzenie serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz wyśmienita grochówka. Harcerze zapraszali na podpłomyki z ogniska. Pasjonaci historii mogli zwiedzić muzeum Kurkowego Bractwa Strzeleckiego po którym oprowadzali kustosz Muzeum Ziemi Kociewskiej Zbigniew Potocki i brat KBS Jarosław Czyżewski. Bractwo Rycerskie zachęcało do strzelania z łuku. Oprócz tego odbyły się pokazy służb mundurowych. Można było wsiąść do wozu służby więziennej, straży pożarnej czy policji i porozmawiać ze strażnikami, strażakami i policjantami.

Pokazy służb mundurowych

Kociewskie Centrum Zdrowia wykonywało bezpłatne badania profilaktyczne a w namiocie Starogardzkiego Centrum Kultury, dzieci mogły wziąć udział w zajęciach kreatywnych przygotowanych przez pracowników SCK. Swoje piękne motory zaprezentowali motocykliści z Klubu Moto Kociewie. Podsumowaniem imprezy były puchary i dyplomy dla zwycięzców konkursu strzeleckiego z KBKS i broni pneumatycznej w kategorii dzieci, młodzież i dorośli. Poznaliśmy również zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci, który zorganizowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie.
Na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta SCK, finaliści V edycji konkursu Utalentowani, zespół Rokocinianki, Fefernóski i zespół wokalny Amoroso.
Organizatorem wydarzenia było Starogardzkie Centrum Kultury i Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Fot: Magdalena Nowak

no images were found

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl