Wystawa stypendystów prezydenta Starogardu Gd. Wernisaż prac Magdaleny Haras i Adama Jakuba Haras

2 grudnia br. o godz. 18:00 w Galerii „A” im. Michała Faryseja odbędzie wernisaż prac malarstwa Magdaleny Haras i grafiki Adama Jakuba Haras. Wystawa będzie zrealizowana ze środków stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Magdalena Haras
Magdalena Haras

Magdalena Haras urodziła się w Gdańsku. Uczyła się w liceum plastycznym w Gdyni Orłowie. Ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu – Studium Konserwacji Zabytków, gdzie uzyskała dyplom w 1995 roku, studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Otrzymała dyplom w pracowni prof. Jana Pręgowskiego w 1997 roku.

Swoje prace wystawiała m. in. w Danii, Niemczech, Rosji. W 2008 roku brała udział w działaniach plastycznych z okazji 80-tych urodzin Wojciecha Siemiona pod nazwą „Zjazd na dwór w Petrykozach”. Miała wystawę w galeriach Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku (2013) i Toruniu (2016). Od 2004 roku wraz z Adamem Haras bierze udział w corocznych plenerach plastycznych u Teresy Trzewik i Eugeniusza Falgowskiego w Ciecholewach.

Adam Jakub Haras
Adam Jakub Haras

Adam Jakub Haras ukończył Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje prace wystawiał m. in. Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Danii, Rosji i Anglii. W roku 1997 otrzymał statuetkę „Bena 97” dla twórcy kultury za najciekawsze wydarzenie roku. W 2001 roku otrzymał statuetkę „Wierzyczanki” w dziedzinie kultury – nagrodę Prezydenta Starogardu Gdańskiego. Zaprezentował wystawę indywidualną w warszawskiej Galerii Nieformalnej (2008).

Wraz z Magdaleną Haras swoje prace pokazali na „Open Days of Starogard Gdański” w Brukseli (2008). W 2013 roku prezentował wystawę w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku.

Wystawę malarstwa Magdaleny Haras i grafiki Adama Jakuba Harasa będzie można oglądać do 7 stycznia 2017 r. w Galerii „A” Starogardzkiego Centrum Kultury.

 

a-haras_grafika

m-haras_malarstwo

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl