Wyróżnienia za sportowe sukcesy

Starogardzcy sportowcy odnieśli niedawno kolejne duże sukcesy. 7 lutego w Urzędzie Miasta prezydent Starogardu Gdańskiego wręczył im nagrody.

– Nasze hasło brzmi „Tu rodzą się gwiazdy”, a Państwo jesteście na to najlepszym dowodem. Osiągając tak dobre wyniki, promujecie nasze miasto na terenie Polski i świata. Cieszę się ogromnie, gratuluję i życzę dalszych sportowych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni i liczymy na Was – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Mistrz Świata Rafał Lemańczyk z prezydentem Starogardu Januszem Stankowiakiem.

Nagrodę otrzymała Karolina Urban z UKS „Ósemka” za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu na 200 metrów stylem motylkowym. Pływaczce na spotkaniu towarzyszył trener Krzysztof Korczak. Kolejni wyróżnieni to Jakub Gaweł, który brał udział w Mistrzostwach Europy w siatkówce i został powołany do kadry narodowej U17 oraz Rafał Lemańczyk za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Świata w kulturystyce w kat. Masters +40.

Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymał również trener wyróżnionego Jakuba Gawła, Krzysztof Niedziela z SKS Starogard Gdański.  Przed trenerem i jego podopiecznym kolejne sportowe plany, Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu 2020 roku we Włoszech i Grecji.

– Nie sądziłem, że dojdę aż tak wysoko, bo już wyżej się nie da. Jeśli się bardzo chce, kocha się to, co się robi i mocno wierzy w siebie to wszystko jest do zrealizowania. Sport uczy samodyscypliny – powiedział Rafał Lemańczyk, Mistrz Świata.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl