Wyróżnieni za kręcenie kilometrów dla STG

Czerwcowa walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski za nami. Zaciekle rywalizowali w niej rowerzyści z 53 miast. Starogard Gdański zajął 13 miejsce. 16 lipca prezydent Janusz Stankowiak podziękował i wręczył nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom, którzy kręcili kilometry dla Starogardu.

Dla naszego miasta na dwóch kółkach jeździło ponad 310 osób. Łącznie przejechały 72.550,65 km.
Wśród kobiet najwięcej kilometrów nakręciły:
Magdalena Wolszlegier 2766,km – I miejsce
Anetta Mizura-Stencel 1211 km – II miejsce
Jolana Olejnik 1118 km – III miejsce

Spośród mężczyzn najlepsi okazali się:
Piotr Krzemiński 3506 km – I miejsce
Łukasz Kowalewski 2598 km – II miejsce
Jarosław Bonk 2097 km – III miejsce

– Bardzo dziękuję Państwu za udział w zabawie i wielkie zaangażowanie. Przejechać tak wiele kilometrów w ciągu miesiąca, to nie lada wyczyn. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych wyników – podkreślił prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Poza nagrodami rzeczowymi na laureatów tegorocznej edycji RSP czekały pamiątkowe podziękowania.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali zestawy oświetleniowe, ufundowane przez Salon Rowerowy Kross http://szprychy.com, które wręczył Michał Hercke.
Hotel i Restauracja Strzelnica zaprosiła na dwuosobową kolację rowerzystkę i rowerzystę, którzy zajęli I miejsce na podium.
Gmina Miejska Starogard Gdański nagrodziła laureatów zestawami rowerowych gadżetów, sakwami podróżnymi oraz limitowanymi koszulkami promującymi tegoroczną edycję Pucharu.

Najwięcej kilometrów dla STG przejechał Piotr Krzemiński. -W związku z rywalizacją, postanowiłem sobie, że w czerwcu będę codziennie dojeżdżał do pracy na rowerze. Pokonywałem około 70 km w obie strony – dodaje zwycięzca i podkreśla, że rowerowych zmagań jeszcze nie kończy, bo na przełomie sierpnia i września planuje odbyć rowerową wyprawę po włoskich Alpach.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski motywuje mieszkańców polskich miast do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny styl życia. Wszyscy, którzy uczestniczyli w rywalizacji w całej Polsce, zmniejszyli tzw. ślad smogowy, czyli emisję dwutlenku węgla do środowiska o 134 tony – jak wyliczył organizator zabawy, miasto Bydgoszcz.
Wszystkim, którzy kręcili kilometry dla #STG bardzo dziękujemy! Liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych edycjach Rowerowej Stolicy Polski. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zdjęcie główne od lewej: Piotr Krzemiński, Michał Hercke, prezydent miasta Janusz Stankowiak, Magdalena Wolszlegier (z synem Bartoszem), Jarosław Bonk, Jolanta Olejnik, i Łukasz Kowalewski.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl