Wyróżnieni w Starogardzkim Korowodzie

Środowiskowy Domu Samopomocy oraz stowarzyszenie Moto Kociewie, którzy podczas Dni Starogardu Gdańskiego zostali wyróżnieni w Starogardzkim Korowodzie, otrzymali dziś pamiątkowe dyplomy i upominki.

W imieniu prezydenta miasta Janusza Stankowiaka wręczył je Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. Na spotkaniu obecna była również naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska, przewodnicząca komisji oceniającej pomysły uczestników przemarszu.
Starogardzki Korowód od lat jest ważnym punktem trzydniowego święta naszego miasta. Pokazuje kto mieszka i działa w stolicy Kociewia. Przy akompaniamencie orkiestry dętej Starogardzkiego Centrum Kultury przeszedł on 2 lipca ulicami Starogardu z Parku Miejskiego na Rynek. Wzięli w nim udział przedstawiciele najważniejszych miejskich instytucji, organizacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, seniorów, motocyklistów i innych grup koleżeńskich.
-Dziękuję że byliście z nami w czasie Dni Starogardu Gdańskiego. To naprawdę wielki szacunek dla tego co przedstawiliście podczas przemarszu. Wasza aktywność pokazuje, że żyjecie Starogardem i jesteście aktywni w swoich działaniach – podsumował wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Od lewej: Piotr Marchewka, Ilona Weisbrodt, Agnieszka Wiśniewska, Anna Ścisłowska oraz wiceprezydent Tadeusz Błędzki.
Od lewej: Michał Wołoszyk, Tomasz Czapski, Rafał Wontka oraz wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl