Wyremontowane szkoły i przedszkola gotowe na przyjęcie dzieci

Wakacje to dobry czas na remonty, zwłaszcza w szkołach, gdy budynki pustoszeją na dwa miesiące. Uczniowie starogardzkich szkół rozpoczną nowy rok szkolny w odświeżonych pomieszczeniach.  Szkoły wydały na to ponad pół miliona złotych.

Malowanie ścian, remonty łazienek, wymiana okien lub drzwi, docieplenie, naprawa dachów  – to tylko niektóre prace wykonane w starogardzkich szkołach i przedszkolach. Wszystko po to, by dzieci  po powrocie z wakacji czuły się w nich bezpiecznie i były bardziej zadowolone.

Szkoła Podstawowa nr 1 na ul. Zblewskiej na poprawę warunków wydała ponad 100 tys. zł. Wymieniła wykładzinę w szatniach basenowych na antypoślizgową, zainstalowała tam nowe drzwi. Wyremontowane zostały też toalety dla dzieci z klas 1-3. Wiele sal lekcyjnych zostało pomalowanych i odświeżonych, podobnie jak szatnie basenowe. W szkole naprawiono też instalację wodną na stacji uzdatniania wody.

IMG_4111

Szkoła Podstawowa nr 3 skupiła się przede wszystkim  na odświeżeniu i pomalowaniu wielu szkolnych pomieszczeń –  głównie małej sali gimnastycznej, która została w ogóle wyremontowana,IMG_4128korytarza, kuchni i magazynów do niej przylegających, łazienek i klas lekcyjnych.
IMG_4124

Powstał też oddział przedszkolny, dla którego zaadaptowano nowe pomieszczenia. Całość kosztowała szkołę prawie 40 tys. zł.

W PSP nr 4 wyremontowano między innymi kuchnię, w tym kuchenną wentylację.

IMG_4121

Odnowiono łazienki i dostosowano je do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Wyremontowano m.in schody, odmalowano klasy, wymieniono wykładziny i zakonserwowano dach. Koszt remontu w „czwórce” to ponad 95 tys. zł.
IMG_4117

IMG_4101W Publicznym Gimnazjum nr 3 naprawiono dach na małej sali gimnastycznej. Do końca października br. ma też potrwać wzmacnianie jej fundamentów. Koszt remontu to prawie 52 tysiące zł.

W okresie letnim, remonty w swoich budynkach przeprowadziły wszystkie starogardzkie szkoły i przedszkola. Łącznie wydały na to ponad pół miliona złotych.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl