Wyjazd do Diepholz na 20-lecie partnerstwa ze Starogardem

W maju br. będziemy świętować w Diepholz 20-lecie podpisania umowy partnerstwa pomiędzy Starogardem Gdańskim a tym niemieckim miastem. Z tej okazji w dniach 10–13 maja organizowany jest wyjazd do Diepholz. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 15 marca o godz. 18:00 w sali obrad Urzędu Miasta.

Partnerstwo Starogardu Gdańskiego i Diepholz dotyczy zarówno współpracy pomiędzy instytucjami oraz organizacjami, jak również wymiany pomiędzy szkołami, a także przyjacielskich kontaktów między mieszkańcami obu miast.

Od początku współpracy mieszkańcy naszego miasta i okolic wraz ze swoimi rodzinami są goszczeni podczas wyjazdów do Niemiec przez członków Stowarzyszenia Partnerstwa z Diepholz. Mają okazję również gościć ich w swoich domach. Dwa lata temu odwiedzili nas goście z Niemiec, w tym roku będziemy składać im rewizytę.

Stowarzyszenie Partnerstwa pomiędzy Starogardem Gdańskim a Diepholz oraz Urząd Miasta Starogard Gdański organizują wyjazd do Diepholz w dniach 10–13 maja br.

Wszystkie osoby chętne do nawiązania kontaktów z rodzinami z naszego miasta partnerskiego zapraszamy na spotkanie w dniu 15 marca 2018 r. o godzinie 18:00 w sali obrad Urzędu Miasta.

Pytania dotyczące szczegółów prosimy kierować na adres mailowy: stowarzyszeniesd@interia.pl lub pod numer telefonu 694 328 740.