Wycieczka do Elektrociepłowni

Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 4 odwiedzili Elektrociepłownię Starogard. Wycieczka była jedną z lekcji doradztwa zawodowego.

Zajęcia oraz wizyta odbyły się w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”. – Po tym wyjątkowo ciekawym zakładzie pracy oprowadzał nas Pan Piotr Nowotny. Najpierw zaprosił uczniów do sali konferencyjnej, w której wyświetlił prezentację multimedialną, opowiedział o firmie, pracownikach, organizacji oraz stanowiskach pracy – mówi doradca zawodowy w Publicznym Gimnazjum Nr 4 Monika Nitka. – Następnie uczniowie ubrali kaski ochronne i zwiedzili teren zakładu oraz jego poszczególne działy. Zapoznali się z funkcjonowaniem maszyn, turbin i kotłów obsługujących ciepłownię. Mieli możliwość poznania specyfiki pracy na poszczególnych stanowiskach. Uczniom wycieczka bardzo się podobała. Na pewno na długo zostanie w ich pamięci – dodaje Monika Nitka.

Przy organizacji wizyt u pracodawców dla uczniów drugich klas gimnazjów objętych zajęciami z zakresu doradztwa zawodowego pomaga Starogardzki Klub Biznesu – Związek Pracodawców, który nawiązuje współpracę z zakładami pracy.

W zwiedzaniu poszczególnych zakładów udział biorą 14-15-osobowe grupy. Dzięki takim wizytom młodzi ludzie mają okazję poznać różne zawody oraz stanowiska pracy, a także dowiedzieć się jakie kompetencje są potrzebne do ich wykonywania. Z pewnością może im to pomóc w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl