Wszystkich Świętych – dodatkowe autobusy i Akcja ZNICZ

W dniach 30, 31 października i 1 listopada 2021 r. Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowo trzy linie specjalne C-1, C-2, C-3, ułatwiające dojazd do cmentarzy. Autobusy tych linii kursować będą 30 i 31 października (sobota, niedziela) od 10:00 do 17:00 z 20-minutową częstotliwością i 1 listopada (poniedziałek) od godz. 9:00 do 17:00 z częstotliwością 15-minutową.

Dla linii specjalnych obowiązują wszystkie przystanki na trasie przejazdu z dodatkowym dla linii C-3 ul. Skarszewska (przed przejazdem kolejowym). Opłaty za przejazd na liniach specjalnych będą zgodne z obowiązującą taryfą. 

Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2, zgodnie z którymi pasażerowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. 

Szczegółowe informacje pod nr tel. 58 5623001,02 (dyspozytornia) oraz na stronie internetowej www.mzk.starogard.pl

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Policjanci przypominają, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się zmian w organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. Udając się na groby bliskich, z pewnością napotkamy policjantów, którzy w tym szczególnym okresie dbać będą o nasze bezpieczeństwo na drodze. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Już od piątku 29 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim. Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard – Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania.

Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 5 listopada 2021 roku w godzinach przedpołudniowych.

Policjanci apelują, żeby przed wyjazdem na groby bliskich zadbać o stan techniczny swoich aut. Sprawdźmy poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł i wycieraczek. Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Nie zapominajmy również o własnym bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy.

Jak co roku, w tym szczególnym dla nas okresie policjanci będą zwracali uwagę na bezpieczeństwo przewożonych dzieci i pasażerów. Mundurowi sprawdzać będą również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie kierowania pojazdem, czy spaceru po cmentarzu.