Wspólnie posprzątajmy miasto

Zbliża się finał 28. edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Wielkie sprzątanie Starogardu Gdańskiego odbędzie się w terminie 17-19 września 2021 r. Tym razem akcji przyświeca hasło „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ.”

Zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki, instytucje oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Przez trzy dni tj. od piątku 17 do niedzieli 19 września, będziemy wspólnie sprzątać miasto. Po raz kolejny razem postaramy się, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze i piękniejsze. Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie. „Sprzątanie Świata” to doskonała okazja do spotkania się i wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców. Powakacyjne porządki przydadzą się trawnikom, skwerkom i osiedlom.
Dla wielu osób będzie to okazja do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu, jak dotąd, zużywać i niszczyć środowisko.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021″ serdecznie zapraszamy do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta na ulicę Zblewską 18 po odbiór worków i rękawic jednorazowych, po uprzednim umówieniu telefonicznym – 58 561 37 78.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl