Wspieramy starogardzkie Hospicjum

Potrzebne są chusteczki nawilżane, środki pielęgnacyjne, kubki jednorazowe i artykuły spożywcze. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Kociewiacy dla Hospicjum”. Pomóc może każdy dokładając swoją „małą cegiełkę” do ogromnej „wieży dobra”, którą wspólnie budujemy na Kociewiu od dwóch lat.

Starogardzianie nie raz udowodnili, że los nieuleczalnie chorych nie jest im obojętny. Od dwóch lat włączają się w różnego rodzaju inicjatywy w ramach akcji „Kociewiacy dla Hospicjum”. Niosą pomoc osobom śmiertelnie chorym, które ostanie dni swojego życia spędzają w starogardzkim domowym lub stacjonarnym hospicjum przy Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma, ich rodzinom i bliskim. Pamiętają bowiem, że opieka hospicyjna stanowi przejaw wielkiej pokory wobec życia, którego nieodłącznym elementem jest odchodzenie, a cierpienie osoby nieuleczalnie chorej dotyka nie tylko wymiaru cielesnego, ale też duchowego i psychicznego, i może spotkać każdego. Dlatego tak ważna jest pomoc i wsparcie. Aby zapewnić godne warunki do przeżywania ostatnich chwil życia pacjentów hospicjum, ważna jest obecność drugiego człowieka z wyciągniętą pomocną dłonią.

Pomóc może każdy, dlatego zapraszamy mieszkańców do włączenia się w kolejne pomocowe działanie zorganizowane w ramach akcji „Kociewiacy dla hospicjum”. Codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta można zostawić swój dar dla podopiecznych starogardzkiego hospicjum. Potrzebne są:

– chusteczki nawilżane,
– nutridrinki: np. protifar, ensure,
– kisiele, budynie, buliony,
– kawę, herbatę, ciastka, słodycze,
– kubki jednorazowe,
– środki pielęgnacyjne.

Przyniesione produkty należy włożyć do oznaczonego kartonu, który znajduje się w Biurze Obsługi Klienta.

 

Ponadto w BOK stoi puszka, do której Klienci Urzędu Miasta, pragnący wesprzeć finansowo hospicjum, mogą wrzucić symboliczną złotówkę.

Pomagamy, pamiętając, że dobro wraca!