Wspieramy sportowe przedsięwzięcia

Gmina Miejska Starogard Gdański wsparła dwa kolejne wydarzenia sportowe – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Fitness Gimnastyczno-Akrobatycznym Dzieci i Młodzieży Fit Kids WBBF-WFF Polska 2022 oraz X Turniej Halowej Piłki Nożnej Beniaminek Cup 2022. 16 lutego prezydent Janusz Stankowiak podpisał z organizatorami stosowne umowy.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Fitness Gimnastyczno-Akrobatycznym Dzieci i Młodzieży Fit Kids zorganizuje Klub Sportowy WBBF-WFF Polska. Od Miasta otrzymał na ten cel dotację w kwocie 1 500 zł. Umowę z prezydentem Starogardu Januszem Stankowiakiem podpisał prezydent federacji WBBF-WFF Polska Wojciech Nadolski.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podpisuje umowę na dotację do organizacji zawodów z prezydentem federacji WBBF-WFF Polska Wojciechem Nadolskim. 

Wspomniane zawody to sportowe wydarzenie cykliczne rangi międzynarodowej o charakterze otwartym, w którym udział brać mogą, za zgodą opiekunów prawnych, dzieci i młodzież od 4. do 18. roku życia, niezależnie od płci, czy narodowości.

Wojciech Nadolski

Mistrzostwa od lat cieszą się dużą frekwencją uczestników i publiczności. Są świetną odpowiedzią na rosnące zainteresowanie aktywnym spędzaniem wolnego czasu, a także reakcją na bardzo precyzyjnie ukierunkowane oczekiwania lokalnych grup nieformalnych i klubów sportowych. Zwody odbywają się w blisko 30 kategoriach. To eliminacje do zawodów rangi europejskiej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii są nominowani do reprezentowania Polski w Międzynarodowych Mistrzostwach Europy WFF-WBBF, które odbędą się najprawdopodobniej w kwietniu lub maju 2022 r. na Litwie.

X Turniej Halowej Piłki Nożnej Beniaminek Cup 2022 w kategorii U-9 z udziałem 10 drużyn w dniach 26-28 lutego 2022 r. zorganizuje Klub Sportowy Beniaminek 03. Gmina Miejska wsparła go kwotą 1 000 zł. Umowę z Prezydentem Miasta Starogard Gdański podpisała Daria Szulist, członek zarządu klubu.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz członek zarządu klubu Beniaminek 03 Starogard Gdański Daria Szulist podpisują umowę na dotację do organizacji turnieju.

W turnieju udział wezmą czołowe zespoły z Polski oraz gospodarz Klub Sportowy Beniaminek 03 Starogard Gdański. Zawody to kontynuacja sportowej rywalizacji 9-letnich dzieci ze Starogardu Gdańskiego z rówieśnikami z Polski oraz krzewienie w nich idei fair play i tolerancji.

Daria Szulist

Do pracy przy zawodach zaangażowanych będzie 10 wolontariuszy, w tym 5 wolontariuszy realizujących projekty Europejskiego Korpusu Solidarności. Jak zawsze, turniej jest znakomitą okazją do promocji walorów turystycznych i krajoznawczych naszego regionu wśród jego uczestników. Może zachęcić dzieci oraz ich rodziny do wypoczynku w Starogardzie Gdańskim, jak również przybliżyć im historyczny i kulturowy dorobek miasta.

Fot. Małgorzata Rogala