Wsparliśmy projekt Stowarzyszenia START-ON

Kwotą ponad 800 zł wsparliśmy Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON, które dzięki otrzymanym pieniądzom zorganizuje zajęcia dla osób niepełnosprawnych z naszego miasta.

Umowę na dofinansowanie projektu, pod nazwą „Bez barier” podpisał prezydent miasta Janusz Stankowiak, z prezesem stowarzyszenia Pawłem Demskim oraz wiceprezesem Katarzyną Wątką. Dzięki kwocie ponad 800 zł osoby niepełnosprawne, będą uczestniczyć w zajęciach na pływalni. Spotkania pod okiem wykwalifikowanego instruktora są planowane w okresie od 1 maja do 30 czerwca na basenie miejskim przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

-Wierzymy w to, że osoby z niepełnosprawnościami, mogą być świetnymi sportowcami, pełnymi pasji i determinacji w dążeniu do celu, dlatego jesteśmy dla nich i chcemy im towarzyszyć na drodze do nauki nowej dyscypliny. Dzięki zajęciom będą mogły wyjść z domu, spotkać osoby z podobnymi problemami, zawrzeć nowe przyjaźnie i razem pokonywać bariery społeczne udowadniając, że wszystko jest możliwe – podkreśla Paweł Demski.

Od tego roku stowarzyszenie prowadzi również zajęcia dla niepełnosprawnych mieszkańców Starogardu w 3 dyscyplinach – boccia, kręgle i tenis stołowy. Jego założyciele, przez wiele lat pracowali przy ogólnopolskich i międzynarodowych projektach związanych ze sportem wyczynowym i amatorskim osób z niepełnosprawnościami. Na przestrzeni lat poznali ich potrzeby, wymagania oraz sposoby radzenia sobie z ograniczeniami jakie dotykają te grupy ludzi.

Katarzyna Wątka i Paweł Demski, założyciele Stowarzyszenia START-ON.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl