Wsparliśmy Piknik Zdrowia

Kwotą 3000 zł Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wsparł lokalną inicjatywę mieszkańców. Pieniądze te pomogą zorganizować Piknik Zdrowia 2021 z Glinka Academy i Stowarzyszeniem KaEmKa.

Odbędzie się on 11 września o godzinie 12:00 w Parku Nowe Oblicze. W programie organizatorzy przewidzieli między innymi zabawy sprawnościowe z elementami siatkówki, konkursy z nagrodami, pokazy taneczne, dmuchańce i lody dla najmłodszych. Ponadto możliwe będą porady u dietetyka, stomatologa, fizjoterapeuty i psychologa sportowego. Zaprezentowane zostaną również drużyny KaEmKi w sezonie 2021/2022. O godzinie 11.30 w Parku Miejskim odbędzie się bieg po zdrowie.

Piknik Zdrowia jest dopełnieniem prowadzonych przez klub zajęć z „Pasją po Zdrowie”, który w trakcie roku szkolnego od 4 lat odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Uczestniczą w nim dzieci z klas I-IV szkół podstawowych a prowadzą je trenerzy stowarzyszenia KaEmKa.
Program pikniku ma zachęcić wszystkich do prowadzenia zdrowego trybu życia a także do wstąpienia w sportowe szeregi klubu.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do Parku Nowe Oblicze 11 września.

Umowę na dofinansowanie projektu podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem Rafał Prus.