Wsparliśmy miłośników biegania i lasów

Popularność biegania nie maleje, dlatego 18 czerwca Klub Lekkoatletyczny Filippides już po raz piąty zorganizuje sportową imprezę w terenach leśnych skierowaną do całych rodzin.

31 marca Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał z prezesem klubu Lucyną Petką oraz ze skarbnikiem Barbarą Bielińską umowę na dofinansowanie zawodów w kwocie 2 500 zł.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podpisuje umowę z prezesem Klubu Lekkoatletycznego Filippides Lucyną Petką i skarbnikiem Barbarą Bielińską. 

„BiegamBoLubię Lasy” to zawody lekkoatletyczne realizowane na leśnych ścieżkach na dystansie 5 km dla młodzieży i dorosłych, w różnych kategoriach wiekowych. W ramach imprezy towarzyszącej swoich sił w bieganiu na dystansach 300 i 600 metrów mogą spróbować również dzieci. Na 600 metrów przewidziany jest bieg dla osób towarzyszących. Miejscem wydarzenia tradycyjnie będzie Leśniczówka Szpęgawsk.

– Inicjatorem leśnych biegów jest fundacja Wychowanie przez Sport z Warszawy. Takie wydarzenia, jak „BiegamBoLubię Lasy” to dla dzieci, młodzieży i dorosłych alternatywa dla czasu spędzanego przed komputerem oraz sposób na realizację zdrowego stylu życia i nawiązywania nowych przyjaźni. Zawody mają charakter współzawodnictwa, ale przede wszystkim zabawy – mówi prezes Klubu Lekkoatletycznego Filippides Lucyna Petka.

Wydarzenie „BiegamBoLubię Lasy” co roku gromadzi wielu uczestników.

– Te zawody są dla nas szczególne, ponieważ obchodzimy jubileusz pięciolecia. Impreza za każdym razem gromadziła sporą ilość uczestników. W pierwszej edycji było ich 207, w drugiej 265, w trzeciej 150, a w czwartej 248. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja także dopisze – dodaje Lucyna Petka.

Każdy z uczestników otrzyma po biegu poczęstunek regeneracyjny. Będzie mógł też upiec kiełbaskę w ognisku. Nie zabraknie stoiska z kawą, herbatą i domowym ciastem upieczonym przez klubowiczów. Na mecie każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal.