Wsparliśmy III Festyn Rodzinny

8000 zł wsparcia na organizację festynu otrzymało Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Dzięki tym pieniądzom mieszkańcy będą mogli wziąć udział w III Festynie Rodzinnym, który odbędzie się 3 maja w starogardzkiej Strzelnicy przy ul. Brackiej 1.

To już kolejna edycja wydarzenia wpisana w kalendarz miejskich imprez. Na uczestników czekać będą turnieje strzeleckie na Strzelnicy Bractwa, pokazy wozów bojowych straży pożarnej, samochodów policji i służby więziennej, pokaz ratownictwa drogowego. Będzie można zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru a dla najmłodszych przewidziano konkursy. Na scenie nie zabraknie występów zespołów artystycznych i solistów. Zaprezentowane zostaną również zbiory muzealne kurkowych braci.

Umowę na dofinansowanie wydarzenia podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem sekretarz stowarzyszenia Kazimierz Dawicki.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie działa od 1351 roku a reaktywowane zostało w 1993 oku. Od tej pory każdego roku organizuje kilka imprez dla mieszkańców miasta oraz aktywnie uczestniczy w miejskich wydarzeniach. Jest organizatorem turniejów dla szkół, zakładów pracy, studentów oraz pikników III-majowych.

Kazimierz Dawicki, sekretarz stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl