Wsparcie dla uczniów i młodych sportowców

Dzięki Współpracy Partnerskich Klubów Biznesu, Fundacji ESPA, Klubu Piłkarskiego Starogard oraz Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim do najmłodszych, najbardziej potrzebujących dzieci trafi 210 par butów sportowych oraz 1200 maseczek ochronnych.

Przekazanie obuwia dyrektorom starogardzkich szkół podstawowych, którzy rozdysponują je wśród swoich uczniów odbyło się 19 października w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. W imieniu starogardzkiego samorządu za dary podziękował zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. – Poprzez wspieranie sportu patronujemy temu wydarzeniu. Potrzeby odbiorcy, czyli sportowca najlepiej zna klub, w którym on trenuje. Powiązanie klubu, samorządu i uczniów uprawiających sport to bardzo dobra inicjatywa – powiedział wiceprezydent.

– Wszystko zaczęło się od projektów Partnerskich Klubów Biznesu. Jesteśmy organizacją, która łączy sport z biznesem i biznes ze sportem na zasadzie wymiany korzyści, które powodują, że przedsiębiorcy chętniej wspierają lokalne kluby sportowe. Zrzeszamy dzisiaj ponad 1200 przedsiębiorców w całym kraju. Współpracujemy z uznanymi klubami sportowymi i mamy przyjemność współpracować z KP Starogard. Współpraca z Fundacją ESPA jest jednym z elementów naszej misji. Wspieramy młodzież i dzieci w całej Polsce. Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Starogard Gdański mogliśmy przekazać 210 par butów na rzecz najbardziej potrzebujących. Liczę również na dalszą współpracę. Jesteśmy po to, aby wspierać KP Starogard oraz lokalną społeczność – wyjaśnił  dyrektor Partnerskich Klubów Biznesu Tomasz Kośmider.

Obuwie zostało przekazane dyrektorom starogardzkich szkół podstawowych. Na zdjęciu od lewej: dyrektor PSP 4 Monika Sengerska i dyrektor PSP 2 Mariola Ałtyn.

– Jest nam niezmiernie miło, że dzięki współpracy z Partnerskimi Klubami Biznesu, Urzędem Miasta i fundacją ESPA możemy przekazać obuwie sportowe najbardziej potrzebującym dzieciom z naszego miasta. Dodatkowo, klub otrzymał około 60 par butów sportowych przeznaczonych dla naszych wychowanków, którzy już trenują w nowym obuwiu. Jestem szczęśliwy, że mogę pomóc naszym dzieciom w taki właśnie sposób – podsumował akcję prezes KP Starogard Jacek Meier.

ESPA to  organizacja pozarządowa o charakterze non–profit. Głównym celem fundacji jest edukowanie oraz kształtowanie dzieci i młodzieży na ludzi odpowiedzialnych, wyróżniających się wartościami społecznymi i moralnymi. Działania fundacji skupione są na realizowaniu zadań w zakresie niesienia pomocy ludziom młodym (w szczególności: osieroconym, osamotnionym, porzuconym) poprzez: aktywizowanie ich do działania i pokonywanie barier utrudniających rozwój. Fundacja ESPA współpracuje z Partnerskimi Klubami Biznesu. Wspólnie wspierają kluby sportowe oraz samorządy, przekazując sprzęt sportowy najbardziej potrzebującym dzieciom i młodzieży. W 2019 r. Fundacja ESPA przekazała darowizny rzeczowe na łączną kwotę 7 mln złotych. W 2020 r. dzięki współpracy z Partnerskimi Klubami Biznesu przekazała sprzęt sportowy na kwotę 400 tys zł.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl