Wsparcie dla inicjatywy Stowarzyszenia Starogard 2030

Kwotą 3 500 zł wsparliśmy organizację ekspozycji „Łamiemy bariery i stereotypy – wystawa fotografii ukazującej codzienność osób z niepełnosprawnościami”, którą przygotować chce Stowarzyszenie Starogard 2030.

Na wystawie znajdą się fotografie ukazujące codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Do wykonania sesji zdjęciowych oraz fotoreportaży, których bohaterami będą osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, zaangażowani zostaną fotografowie – wolontariusze.

– Zdjęcia mają pokazać codzienność i „zwyczajność” rodzin, ich siłę, uczucia i emocje. To, że są z jednej strony takie same jak wszystkie inne, a z drugiej wyjątkowe i niepowtarzalne. To, jak wspólnie pokonują bariery, walczą z przeciwnościami losu, jak się kłócą i kochają, wspólnie śmieją się i płaczą. Wzięcie udziału w sesji fotograficznej wymaga odwagi, a zgoda na publiczną prezentację zdjęć wymaga jej jeszcze więcej. Jest to jednak także ciekawe i niecodzienne wydarzenie, które może być wyjątkową atrakcją dla rodziny – stwierdzili przedstawiciele Stowarzyszenia Starogard 2030, które ma spore doświadczenie w łączeniu pomocy osobom z niepełnosprawnościami z wydarzeniami o charakterze kulturalnym.

Umowę z prezydentem Starogardu Januszem Stankowiakiem podpisała Anna Lembicz ze Stowarzyszenia Starogard 2030. 

Wystawa zawiśnie w jednym z publicznych miejsc w Starogardzie Gdańskim. Będzie ogólnodostępna i bezpłatna, a rozpocznie się wernisażem. Wybór miejsca organizatorzy uzależniają od sytuacji epidemicznej.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl