Wsiądź na rower i kręć kilometry dla Starogardu

W czerwcu Starogard Gdański, po raz kolejny powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zanim to nastąpi, już pierwszego dnia wiosny rozpoczynamy oficjalny trening, który będzie rozgrzewką przed czerwcową walką o Puchar.

Przypominamy, że w zeszłorocznej akcji, w której zaciekle rywalizowali rowerzyści z 44 miast, Starogard Gdański zajął wysokie, 6. miejsce. Organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. To trzecia edycja tego wydarzenia. Do tej pory do projektu przystąpiło ponad 30 miast i liczba ta wciąż rośnie.
Miasto, które wygra czerwcową rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Trening, jest rozgrzewką przed czerwcową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021. Startujemy 21 marca i kręcimy kilometry do 21 maja. W tym czasie będziemy motywować mieszkańców do zdrowej, sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Każdy, kto weźmie udział w treningu, automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji.Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla Starogardu.

Włączyć się w walkę o Puchar dla naszego miasta mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. W tym roku, niespodzianką dla będących od początku w tym projekcie użytkowników, jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”.
Nowy logotyp, przedstawia puls i symbolizuje aktywność, sport, rekreację i życie w mieście. Co więcej nowa wersja wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców, od teraz aplikacja będzie dostępna również w języku angielskim.
Kolejne nowości to możliwość importu treningów z urządzeń Garmin (najbliższa aktualizacja), traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników i możliwość kontynuacji przerwanych treningów.

Uczestnicy zeszłorocznej edycji jeśli posiadają aplikację na swoim telefonie, muszą dokonać jej aktualizacji. Jeśli zaś jesteś nowym użytkownikiem, wystarczy pobrać darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i wybrać dyscyplinę – jazda na rowerze lub kolarstwo. Pamiętajmy, aby z listy miast biorących udział w rywalizacji wybrać STAROGARD GDAŃSKI. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu! 
Na najaktywniejszych uczestników, którzy „nakręcą” największą liczbę kilometrów dla naszego miasta czekają nagrody. Jakie, dowiecie się wkrótce. Nagradzać będziemy również w trakcie trwania treningu i czerwcowej rywalizacji, tak aby dać szansę tym którzy pokonują mniejsze dystanse, ale regularnie wsiadają na rower.

Rowerową Stolicę Polski 2021 współtworzą także sponsorzy ogólnopolscy. Jednym ze sponsorów strategicznych jest firma Dadelo, właściciel marki centrumrowerowe.pl. To on ufunduje rowery marki Kelles oraz akcesoria rowerowe dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów w kraju. Wydarzenie kolejny rok z rzędu wspiera także Polwell, właściciel marki Fale Loki Koki. Wśród sponsorów wspierających jest fundator nagród dla trzech najlepszych miast – firma Ibombo, sponsor konkursów Horyzonty.pl oraz partner techniczny firma SISU. Partnerami medialnymi są Onet, Rmf Maxxx i Eurosport.

Zbliżająca się wiosna zachęca nas wszystkich do rowerowych wypraw. Przygotujcie więc rowery po zimie, pobierzecie aplikację i 21 marca rozpocznijcie treningi do rywalizacji o Puchar. O naszych lokalnych zmaganiach będziemy na bieżąco informować na FB stronie Starogard Gdański a więcej szczegółów na temat całej akcji znajdziecie na stronie http://www.rowerowastolicapolski.pl