Wraz z nowym rokiem starogardzka drogówka otrzymała nowy radiowóz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali nowy radiowóz. Toyota Corolla o napędzie hybrydowym została zakupiona ze środków Komendy Głównej Policji i wsparciu lokalnych samorządów. Nowe auto trafiło do funkcjonariuszy z drogówki, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach.

12 stycznia przed budynkiem starogardzkiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Zakup oznakowanej hybrydowej toyoty sfinansowany został z połączonych środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim oraz budżetu Komendy Głównej Policji.

Nowy radiowóz – Toyota Corolla gotowa do akcji

Insp. Bogusław Ziemba – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podziękował Januszowi Stankowiakowi – Prezydentowi Miasta Starogard Gdański oraz Kazimierzowi Chyle – Staroście Starogardzkiemu za dotychczasową pomoc i wsparcie samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz osób odwiedzających Kociewie. Komendant podkreślił, że ta wspólna inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z Policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania mające wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Radiowóz pozwoli nie tylko dbać funkcjonariuszom o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na naszych drogach, ale również ze względu na hybrydowy napęd ograniczy emisję szkodliwych dla naszego środowiska spalin. Nowy policyjny nabytek będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy starogardzkiej drogówki. Pozwoli on policjantom na szybszą reakcję na zdarzenia drogowe i z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu starogardzkiego.